samsung-stylus-with-voice-patent
Samsung dostrzega potencjał drzemiący w zapomnianych przez rynek mobilny stylusach. Ich dni świetności przypadały na czasy PDA z ekranami rezystencyjnymi. Każdy, kto pamięta te lata wie, że zewnętrzni producenci akcesoriów oferowali wówczas przeróżne stylusy dla popularnych palmtopów, wyposażone w tradycyjny długopis, czy też we wskaźnik laserowy. Technologia poszła do przodu, lecz rysiki dla urządzeń mobilnych znów wracają do łask, wraz ze zwiększającymi się ekranami smartfonów.

Niedawno Samsung opatentował bardzo rozbudowany stylus, który oprócz pełnienia swoich zwyczajnych funkcji, służyłby między innymi jako zestaw słuchawkowy. Posiada on też moduł NFC, dzięki któremu z łatwością komunikowałby się z naszym urządzenie. Warto wspomnieć, że bardzo podobny rysik dołączany jest w zestawie do ASUSa Padfone, nie jest to więc pomysł aż tak innowacyjny.

Nie przegap
Wywiad z CEO realme w Europie – Madhav Sheth zapowiada zmiany
Madhav Sheth
Nowy wiceprezes oraz CEO realme w Europie i Indiach, czyli Madhav Sheth, znalazł chwilę czasu dla nas i zgodził się odpowiedzieć na kilka pytań. Ostatnie dni dla marki były wyjątkowo zajęte, bo firma po raz pierwszy pojawiła się na międzynarodowych targach IFA w Berlinie. W związku z tym postanowiliśmy porozmawiać o planach na przyszłość, rozwoju […]

źródło: engadget.com
Piotr Andrzejewski