ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
najpopularniejsze domeny 2021

TikTok w Europie Centralnej ma najszybszy wzrost i to nie tylko wśród nastolatków

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

TikTok w skali globalnej posiada już miliard użytkowników, ale to właśnie w naszym regionie aplikacja notuje najszybszy wzrost popularności. Wiemy, z czego on wynika. Co ciekawe, platforma zdobywa zainteresowanie nie tylko nastolatków, ale również nieco starszych grup internautów.

TikTok ma najszybszy wzrost w Europie Centralnej

TikTok najszybszy wzrost

Liczba aktywnych użytkowników TikToka na świecie przekroczyła już miliard, a w samej Europie platforma ma ponad 100 milionów aktywnych kont. TikTok w regionie Europy Centralnej notuje bardzo dynamiczne wzrosty, dużo wyższe niż średnio na całym świecie — mówi Sylwia Chada, general manager TikToka w Polsce i Europie Centralnej, cytowana przez agencję Newseria Biznes. Jak zauważa przedstawicielka popularnej platformy społecznościowej, zainteresowanie TikTokiem jest bardzo duże nie tylko w najmłodszej grupie wiekowej, ale także wśród osób 24+, a nawet do 40 roku życia.

Dlaczego to właśnie w naszym regionie TikTok notuje najszybszy wzrost? Jak tłumaczy Sylwia Chada, wynika to z różnic w rozwoju platformy w poszczególnych regionach świata. Europa Centralna jest najmłodszym dzieckiem w całej naszej rodzinie, dlatego teraz tutaj obserwujemy najszybsze wzrosty. Poza tym – patrząc na region Europy Centralnej, w tym także Polskę – tutaj dostępność innych social mediów jest dość ograniczona — wyjaśnia Sylwia Chada.

Czytaj także: Mugole go nie kupią, ale OnePlus Watch Harry Potter wygląda ciekawie

Badania Nielsena pokazują, że według 61% użytkowników filmy na TikToku są bardziej unikalne niż na jakiejkolwiek innej platformie. Z badań Kantara wynika z kolei, że 7 na 10 użytkowników uważa reklamy na TikToku za przyjemne.

źródło: Newseria

Sprawdź najnowsze wpisy