HTC sprzedało fabrykę w Szanghaju

Paweł Bilski Paweł Bilski Newsy
htcsellsfactory

Jak wiadomo Tajwańczykom nie wiedzie się najlepiej już od dłuższego czasu. Okazuje się jednak, że czarne chmury które zebrały się nad HTC to był początek problemów. Jak wiadomo jakiś czas temu HTC wprowadziło plan restrukturyzacji w celu poprawienia swojej sytuacji.

Teraz sieć obiegła informacja prosto z Tajwanu jakoby HTC sprzedało jedną ze swoich fabryk mieszczących się w Szanghaju. Nie wiadomo za ile zakład ten został sprzedany, chociaż informacja ta pewnie ujrzy światło dzienne w najbliższym czasie.

Sam powód sprzedania fabryki to po prostu następstwo słabego popytu na produkty z logiem HTC. Narastająca konkurencja sprawiła, że produkcja w owej fabryce po prostu przestała się opłacać. HTC od dłuższego czasu ma z tym problem. Producent nie może poradzić sobie z coraz większą konkurencją. W efekcie wprowadzenia wspomnianego planu restrukturyzacji pracę straci około 15% pracowników.

Czy producent rodem z Tajwanu poradzi sobie z problemami? Sam zapowiada, że tak, a jako argument zapowiada nadejście nowego flagowca HTC O2 ze Snapdragonem 820 na pokładzie.

Źródło: gsmarena

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy