ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Przesyłki OLX bez etykiety

OLX wprowadza nową opłatę dla kupujących — jej wysokość to nawet do 50 zł

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

Wkrótce na OLX pojawi się opłata serwisowa. Pozwoli na to zmiana regulaminu serwisu, która nastąpi już 25 października. Wiemy, w jakich sytuacjach będzie trzeba ponieść dodatkowe koszty.

Opłata serwisowa na OLX — co to takiego?

olx opłata serwisowa

OLX rozesłał do swoich użytkowników maile, w których informuje o nadchodzącej zmianie. Administracja popularnej platformy sprzedażowej twierdzi, że w związku z wprowadzeniem Przesyłek OLX i Płatności OLX, które usprawniły działanie serwisu, konieczne jest wprowadzenie opłaty serwisowej. Będzie ona obowiązywać przy korzystaniu ze wspomnianych usług. Po szczegóły OLX odsyła do swojego nowego regulaminu, który zacznie obowiązywać 25 października.

Przejrzeliśmy wspomniany dokument i znaleźliśmy w nim ważny fragment. Skorzystanie z usług Przesyłki OLX i Płatności OLX może wiązać się z koniecznością uiszczenia Opłaty Serwisowej. Wysokość Opłaty Serwisowej zostanie doliczona do ceny Przedmiotu i będzie widoczna przed zawarciem Transakcji. Opłata Serwisowa będzie nie wyższa niż 50 złotych brutto. Opłata Serwisowa wnoszona jest przez Kupującego z góry, przy dokonaniu zapłaty z wykorzystaniem Płatności OLX za Przedmiot i Dostawę. W przypadku uzgodnienia przez Użytkowników innego sposobu dostawy i płatności, Opłata Serwisowa nie będzie pobierana — czytamy w nowej wersji regulaminu.

Czytaj także: Cztery miliony nowych Profili Zaufanych od początku roku — ile osób łącznie posiada PZ?

Opłata nie dotyczy ogłoszeń zamieszczonych przed 25 października. Dodatkowych kosztów nie poniosą również osoby, które zakupią przedmiot bez korzystania z usług Przesyłka OLX i Płatności OLX. Nasuwa się pytanie, czy dodatkowa opłata nie zniechęci użytkowników do korzystania z usług, które OLX sam reklamował i miały one zwiększyć poziom bezpieczeństwa transakcji. Pozostaje nam poczekać na wejście w życie nowych zasad. Wtedy będzie jasne, jak wysoka jest opłata w przypadku tańszych przedmiotów i czy usługi OLX pozostają opłacalne.

Sprawdź najnowsze wpisy