realme tv stick google tv specyfikacja wyglad

realme TV Stick wyróżni się… Google TV! Nareszcie coś drgnęło

2 minuty czytania
Komentarze

Google w zeszłym roku postanowiło odmienić Android TV. Z nazwy zniknęła wzmianka o Robociku i zostało… Google TV. Na tej samej konferencji poznaliśmy pierwsze urządzenie, które wykorzystuje nowe oprogramowanie i mowa o Chromecast z Google TV. Sprzęt został zaprezentowany z Pixelem 5 oraz Pixelem 4a 5G i od tamtego czasu był jedynym w swoim rodzaju na rynku. To ma się zmienić już w nadchodzącym tygodniu za sprawą realme TV Stick, który przedwcześnie pojawił się w Sieci.

Nadchodzi realme TV Stick z Google TV — pierwszy od zeszłorocznej premiery

realme tv stick google tv specyfikacja wyglad

Nowa generacja Chromecasta, a przede wszystkim pojawienie się Google TV było wyraźnym powiewem świeżości. Gigant odmienił to, jak patrzyliśmy na Android TV przez wiele lat, dostosowując interfejs do aktualnych potrzeb. Niemniej od tego czasu tylko wspomniany sprzęt wykorzystywał nowe oprogramowanie. Co prawda kilku producentów wydało stosowne aktualizacje dla swoich telewizorów. Tylko to wciąż całkiem mało jak na rok istnienia nowej platformy.

realme TV Stick może być przełomem w tej sprawie. Według wszelkich znaków na niebie i ziemi, a przede wszystkim na powyższym plakacie, już 13 października poznamy kolejną przystawkę. Produkt realme będzie certyfikowany przez Google i zaoferuje niezbędne dzisiaj wrażenia z użytkowania. Oznacza to obraz w 4K i 60 kl./.s. ze wsparciem dla HDR10+ i HDMI 2.1. Zasilanie ma być dostarczane przez złącze USB-C, które wyróżnia się na matowej obudowie.

Zobacz też: Orange na kartę wzbogaca się o Social Pass — nieograniczony dostęp do Facebooka w dobrej cenie.

Jak na realme przystało, możemy spodziewać się, że ich TV Stick nie będzie drogi. Niemniej zagadką wciąż pozostaje dostępność. Na tę chwilę firma nie weszła do Polski ze swoimi telewizorami, ale może zacząć właśnie od omawianej przystawki. Dlatego bądźmy dobrej myśli.

Źródło: Android Police