ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Firefox testuje Binga

Mozilla oddala się od Google? Firefox testuje nową domyślną wyszukiwarkę

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Wszystkie przeglądarki posiadają domyślną wyszukiwarkę, jak Chrome z Google, czy Bing z Edge gdzie obie należą do tej samej firmy. Oczywiście większość przeglądarek korzysta z wyszukiwarki firmy zewnętrznej, którą najczęściej jest właśnie Google. Firefox również się tu idealnie wpasowuje i domyślnie zasoby sieci za pomocą produktu Mozilli przeczesujemy dzięki uprzejmości największego gracza na rynku. To się jednak może wkrótce zmienić, ponieważ firma rozważa przejście na Binga.

Firefox testuje Binga

Firefox testuje Binga

Jeśli używasz Firefoksa i zmieniła się Twoja domyślna wyszukiwarka, być może zostałeś wybrany do najnowszego badania Mozilli dotyczącego wyszukiwarek. Od czasu do czasu Mozilla przeprowadza różne testy, aby zebrać dane, które pozwolą jej poprawić doświadczenia użytkowników. Najnowsze z nich, o którym się dowiedzieliśmy, zmienia domyślną wyszukiwarkę przeglądarki z Google na Bing. Do tej pory zmiana ta pozostawała w dużej mierze niezauważona, prawdopodobnie dlatego, że dotyczyła tylko mniej niż jednego procenta użytkowników Firefoksa. Badanie ma być prowadzone przez cały 2022 rok i pozwoli Mozilli lepiej zrozumieć, czy i jak zmienia się korzystanie z Firefoksa w przypadku zmiany domyślnej wyszukiwarki.

Zobacz też: Alior Mobile zintegrowana z Huawei Mobile Services – AppGallery wzbogaca się o kolejną aplikację

Oczywiście nie każdemu muszą się podobać takie testy. Na szczęście można przywrócić Google jako domyślną wyszukiwarkę w ustawieniach przeglądarki. Oczywiście już wcześniej Mozilla eksperymentowała ze zmianami w tej kwestii, chociaż firma lawirowała pomiędzy Google, a Yahoo. Warto dodać, że zmiana na Binga, nawet jeśli dojdzie do skutku, trochę potrwa. Co prawda nigdy nie zostało potwierdzone, jaką umowę Mozilla ma z Google. Jednak wedle nieoficjalnych doniesień Firefox jest związany z tą wyszukiwarką do 2023 roku. Wartość umowy pomiędzy obiema firmami szacuje się na  kwotę do 450 mln dolarów rocznie.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najnowsze wpisy