LG, podobnie jak Samsung nie zajmuje się wyłącznie smartfonami lecz nie zawsze idzie mu tak samo dobrze jak koreańskiemu producentowi- zwłaszcza jeśli chodzi o oprogramowanie. Ale robi też lodówki, pralki a także telewizory, a te nie odbiegają od standardów- czasami nawet je wyznaczają.

Firma zaprezentowała właśnie 5 calowy ekran AH-IPS osiągający rozdzielczość Full HD 1080p. Standard brzmi znajomo? Z pewnością tak, ale na pewno nie jeśli chodzi o urządzenia „kieszonkowe”. Znamy go z telewizorów, laptopów, monitorów i tabletów.

Elektronikę z ekranem o wielkości 5 cali wielu nazwie już tabletem, wielu jeszcze smartfonem, na co najlepszym przykładem jest Samsung Galaxy Note. Ale ten charakteryzował się 0,3” większym rozmiarem o rozdzielczości 800×1280 pikseli, o 285 ppi. W nowym produkcie LG współczynnik ten ma wynosić 440 pikseli na cal, co daje wynik zdecydowanie lepszy niż w iPhonie czy SGS 3.

Pierwsze wyświetlacze mają pojawić się rynku w drugiej połowie 2012 roku. Po tej informacji wydaje się być oczywiste, że możemy się spodziewać niebawem urządzenia od LG z tym właśnie ekranem na pokładzie. Miejmy tylko nadzieję, że poza świetnym „displejem” będzie dużo bardziej udany niż prezentowany przy okazji targów MWC Optimus Vu.

 

Źródło:
Pocket Int

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Grzegorz Kaczmarek