awaria Instagram

Instagram szkodzi młodym dziewczynom – a Facebook to ukrywał

2 minuty czytania
Komentarze

Instagram może mieć negatywny wpływ na zdrowie psychiczne, zwłaszcza dla nastoletnich dziewcząt, które popadają przez niego w kompleksy. Szczególnie świadomy jest tego Facebook, który przeprowadził w ciągu ostatnich trzech lat badania w tej sprawie. Serwis społecznościowy jednak uznał, że bezpieczniej dla niego będzie trzymanie tego w tajemnicy. Jednak właśnie wyciekł wewnętrzny dokument w tej sprawie.

Facebook ukrywał badania na temat szkodliwości Instagrama

Facebook ukrywał badania na temat szkodliwości Instagrama

Wyciekłe dokumenty Facebooka uzyskane przez Wall Street Journal pokazują, że sieć społecznościowa spędziła ostatnie kilka lat, badając, jakie skutki ma Instagram na zdrowie psychiczne młodszych użytkowników. Firma od dawna twierdziła, że media społecznościowe mogą pozytywnie wpływać na stan umysłu użytkowników. I to mimo faktu, że jej własne badania temu przeczą. Oto fragment przetłumaczonego dokumentu:

Pogłębiamy problemy z kompleksami na punkcie własnego ciała jednej na trzy nastoletnie dziewczyny. Trzydzieści dwa procent nastoletnich dziewcząt powiedziało, że kiedy czuły się źle o swoich ciałach, Instagram sprawił, że czuły się gorzej. Nastolatki obwiniają Instagram za wzrost wskaźnika lęku i depresji. Ta reakcja była niepromowana i spójna we wszystkich grupach.

Zobacz też: Mozilla ominęła zabezpieczenia Microsoftu

Wyniki badania nastolatków, którzy mieli myśli samobójcze, wykazały, że 13% brytyjskich użytkowników i 6% amerykańskich użytkowników mogło prześledzić swoje problemy z powrotem do Instagrama. W innych miejscach ponad 40% użytkowników Instagrama, którzy zgłosili, że czują się nieatrakcyjni, stwierdziło, że uczucie to zaczęło się w aplikacji. Około jedna czwarta nastolatków, którzy zgłosili, że czują się nie dość dobrzy, stwierdziła, że ich problemy zaczęły się na Instagramie. Badania pokazujące szkodliwe skutki Instagram ma na zdrowie psychiczne młodych ludzi, były znane na całym świecie od lat. Jednak Facebook udawał, że nie widzi z tym żadnego związku. W marcu CEO Mark Zuckerberg, który został podobno poinformowany o ustaleniach w zeszłym roku, powiedział, że media społecznościowe miały pozytywny wpływ na samopoczucie psychiczne. Jak widać, celowo minął się z prawdą.

Źródło: TechSpot

Motyw