Instagram prawie jak OnlyFans

Zapłacisz, aby zobaczyć więcej na Instagramie? Firma szykuje nowe, płatne funkcje

2 minuty czytania
Komentarze

Portale i różnorakie rozwiązania Facebooka są oferowane za darmo. Siłą rzeczy za możliwość korzystania z nich płacimy naszymi danymi, które pozwalają w łatwiejszy i lepszy sposób dotrzeć do nas reklamodawcom. Jednak firma zauważyła potencjał w faktycznym dotarciu do portfelów użytkowników. Taki Instagram ma otrzymać płatne funkcje, które pozwolą użytkownikom otrzymywać dostęp do specjalnych materiałów.

Instagram z ekskluzywnymi stories, za które będzie trzeba zapłacić – płatne funkcje odkryte w kodzie

Wszystkie płatne funkcje, które planuje wprowadzić Instagram, zostały odnalezione przez dewelopera Alessandro Paluzzi. Wykorzystał on inżynierię wsteczną, odnalazł w kodzie nadchodzące, aktualnie zablokowane rozwiązania. Na pierwszy ogień idą ekskluzywne stories. Instagram umożliwi tworzenie materiałów, do których dostęp pojawi się dopiero po uiszczeniu odpowiedniej opłaty. Firma chce tworzyć swego rodzaju społeczności subskrybentów. Będą mogli oni być na swój sposób bliżej z obserwowaną osobą, marką lub firmą.

Kolejną, płatną funkcjonalnością, mają być kolekcje. Instagram powoli podłapuje temat NFT, czyli wirtualnych dóbr, które możemy przypisać do naszego konta. Oczywiście w zamian za prawdziwą gotówkę.

Zobacz też: Kajko i Kokosz na plasterki – powstaje gra na konsole i ma to być hack’n’slash.

Oczywiście Instagram nie jest pierwszy, który chce rozszerzyć swoją darmową funkcjonalność o płatne rozwiązania. Od wielu miesięcy to samo przygotowuje Twitter w ramach Super Followersów. Czy to ma sens? Patrząc na sukces pobocznych portali, jak najbardziej ma. Fani są w stanie wydawać pieniądze w Sieci, aby zobaczyć coś potencjalnie ekskluzywnego. Kiedy ostatecznie Instagram pochwali się swoimi rozwiązaniami? Na tę chwilę firma nie zaprzecza i nie potwierdza, twierdząc, że cały czas badają temat.

Źródło: Phone Arena

Motyw