Tauron 100 stacji ładowania

Tauron ma już 100 stacji ładowania aut elektrycznych — oto najnowsze lokalizacje

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Newsy

Tauron poinformował dziś, że posiada już 100 stacji ładowania samochodów elektrycznych. Firma inwestuje w tego typu infrastrukturę od 2018 roku. Wiemy, w jakich lokalizacjach znajdują się jej najnowsze ładowarki.

Tauron ma 100 stacji ładowania samochodów elektrycznych

Tauron 100 stacji ładowania

Inwestowanie w stacje ładowania aut elektrycznych wpisuje się w strategię Taurona określaną jako Zielony Zwrot. Od 2018 roku firma zainstalowała już 100 tego typu stacji. Najnowsze znajdują się w Pyrzowicach, Wiśle, Cieszynie i Bielsku-Białej.

Na lokalizacje nowych stacji ładowania zostały wybrane miejsca chętnie odwiedzane przez turystów. Jedna z ładowarek została zainstalowana na terenie hotelu DaSilva w Pyrzowicach, w pobliżu portu lotniczego Katowice. Z kolejnej stacji ładowania mogą korzystać goście hotelu Ibis w Bielsku-Białej. Nowe ładowarki pojawiły się również przy hotelu Stok w Wiśle oraz hotelu Mercure w Cieszynie. Są to dwustanowiskowe urządzenia typu AC ze złączem Type 2, ładujące pojazd z maksymalną mocą 22 kW.

Parkingi centrów handlowych, okolice urzędów miejskich, miejsca rozrywki czy hotele – to te lokalizacje, w których chcemy zagęścić siatkę obsługiwanych przez nas urządzeń. Ale elektromobilność to nie tylko domena dużych miast. Coraz częściej zgłaszają się do nas także małe samorządy, te z turystycznym potencjałem, które zdają sobie sprawę z konieczności posiadania ładowarek w kontekście dynamicznego rozwoju rynku pojazdów elektrycznych – wyjaśnia Piotr Apollo, wiceprezes zarządu Tauron Nowe Technologie. Jak przypomina, rozwój sieci ładowarek nie byłby możliwy bez wsparcia samorządów. Dzięki współpracy z lokalnymi władzami w Katowicach powstało tyle ładowarek, że udało się z nawiązką wypełnić założenia ustawy o elektromobilności.

Czytaj także: 800 mln zł dotacji dla firm, które zainwestują w budowę ładowarek aut elektrycznych

Tauron ma na obsługiwanym przez siebie obszarze 183 punkty ładowania prądem AC (wolnych) i 38 stanowisk do ładowania szybkiego (DC). Firma zdradziła, że w tym roku użytkownicy pobrali z jej ładowarek ok. 40 tys. kWh energii elektrycznej.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy