zakupy w Biedronce bez kodu BLIK

Paczki z Allegro odbierzesz… przy kasie w Biedronce

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Od teraz można będzie paczki z Allegro odbierać także przy kasie w Biedronce. Do tej pory takiej możliwości platforma nie udostępniała, ale jak widać zaszła potrzeba, by wprowadzić nową opcję. Ta jednak może być dość problematyczna, a przynajmniej dla osób, które będą stały za nami w sklepowej kolejce. Za to doszło aż 600 punktów odbioru, co może być sporym plusem.

Paczki z Allegro – odbiór przy kasie w Biedronce

Zakaz handlu w niedzielę powoli staje się martwym przepisem, a udowadnia to poniekąd Biedronka. Już wcześniej można było w sklepach odbierać przesyłki, które umieszczano w automatach pocztowych, a teraz do tego dojdą paczki z Allegro. Tym samym sklepy firmy będą mogły działać przez cały tydzień. Podobne rozwiązanie od dawna stosuje m.in. Żabka, ale w przypadku Biedronki mówimy już o wielkopowierzchniowych sklepach, a nie małych osiedlowych. Do tej pory paczki z Allegro można było odbierać w Żabce czy na stacjach Orlenu, a teraz dojdą do tego Biedronki.

Oczywiście możliwość odbioru paczki będzie uzależniona od tego, czy wysyłający taką formę odbioru uwzględni w swojej ofercie. Jeżeli tak, to na obiór przesyłki będziemy mieli siedem dni, a przy kasie trzeba będzie podać kod odbioru. Możemy podejrzewać, że paczki przetrzymywane będą na magazynie, a nie w obrębie kasy, więc taki odbiór paczki może zająć sporo czasu. Kasjer będzie musiał przecież zamknąć kasę, udać się na zaplecze, znaleźć naszą paczkę i wrócić. To może powodować sporo problemów i krytycznych spojrzeń osób, które akurat będą stały za nami w kolejce.

Zobacz też: Horizon Forbidden West doczeka się jednak darmowej aktualizacji dla wersji PS5.

Lokalizacji, gdzie będzie można zamówić paczkę z obiorem w Biedronce, ma być aż 600. Plusem takiego rozwiązania będzie to, że faktycznie da się odebrać przesyłkę w niedzielę. Podejrzewamy jednak, że pracownicy Biedronki nie będą zachwyceni kolejnymi obowiązkami. Trudno też oceniać jeszcze, jak dużo osób zdecyduje się na nową formę odbioru paczek. Co sądzicie o takim pomyśle?

Źródło: Business Insider / Allegro

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy