Ciekawa decyzja zapadła w Gdańsku, gdzie na dachach tamtejszych szkół nie będzie można montować stacji bazowych telefonii komórkowej. O takiej decyzji władz miasta na Twitterze poinformował rzecznik Urzędu Komunikacji Elektronicznej Witold Tomaszewski. Jednocześnie rzecznik deklaruje, że chętnie rozwieje wszelkie wątpliwości, które mogą mieć władze miasta, a które związane są z BTS-ami.

Stacje bazowe w Gdańsku – zakaz montażu na dachach szkół

Monika Chabor, czyli zastępczyni prezydenta miasta Gdańska, poinformowała, że nie będzie można montować stacji bazowych telefonii komórkowej na dachach placówek oświatowych. Wygląda też na to, że zawarte z operatorami umowy nie będą też przedłużane. Taka decyzja może dziwić, ale w piśmie, które udostępniono na Twitterze podano powód. Przytaczamy Wam treść pisma w całości.

Mając na uwadze zdrowie, jak również zapewnienie bezpiecznych i higienicznych warunków nauki, wychowania i opieki uczniom gdańskich samorządowych placówek oświatowych, oraz niejednoznaczność publikowanych badań w zakresie negatywnego wpływu promieniowania elektromagnetycznego w związku ze stale rozwijającymi się technologiami telefonii komórkowej, nie wyrażam zgody na montaż i eksploatację stacji bazowych telefonii komórkowej na budynkach oświatowych. Zdrowie i dobre samopoczucie dzieci i młodzieży jest nadrzędne względem potencjalnych pożytków z umowy dzierżawy, dlatego proszę o zrozumienie zajętego stanowiska w przedmiotowej sprawie.

Zobacz też: Fossil Gen 6 oficjalnie zaprezentowane – bez nowego Wear OS na pokładzie.

Witold Tomaszewski w kolejnym wpisie na portalu napisał, że chętnie przyjedzie do Gdańska, by wyjaśnić wszystkie obawy i niejasności, które mogły się pojawić. Podkreślił także to, że istotne jest, by podobnego rodzaju decyzje podejmowano mając pełną wiedzę. W końcu w dzisiejszych czasach dostęp do usług telekomunikacyjnych jest wyjątkowo ważny.

Źródło: Twitter

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.