Fossil Gen 6

Fossil Gen 6 zaprezentowane – na nowe Wear OS poczekamy jeszcze kilka miesięcy

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Fossil Gen 6 zostały oficjalnie zaprezentowane i niestety, ale dalej bez nowej wersji Wear OS na pokładzie. To trochę niespodzianka, bo podejrzewano, że smartwatche pojawią się już z Google Wear OS 3. Tymczasem na aktualizację oprogramowania trzeba będzie poczekać do 2022 roku. Co oferują nowe zegarki od Fossila?

Fossil Gen 6 oficjalnie zaprezentowane

Fossil Gen 6 premiera

Nowa generacja smartwatchy od Fossila przynosi kilka zmian, ale może brakować przejścia na nową wersję systemu operacyjnego. Fossil miał być jednym z pierwszych producentów, który po Samsungu wprowadzi kolejną wersję Wear OS na pokład urządzeń wearable. Na to trzeba będzie poczekać do 2022 roku, czyli przynajmniej cztery miesiące, ale pewnie trochę dłużej. Google ostrzegało w końcu, że aktualizacja smartwatchy do Wear OS 3 może się przeciągnąć, więc nie ma wyjścia i trzeba czekać.

Nowością za to jest procesor, ponieważ pod maską urządzeń znajdzie się Qualcomm Snapdragon 4100+. Ten ma charakteryzować się większą wydajnością oraz szybkością, a także pozwalać na szybsze ładowanie. Tutaj Fossil Gen 6 ma faktycznie sporo do powiedzenia, ponieważ według zapewnień producenta, baterię da się naładować do 80 procent w zaledwie pół godziny. To ma wystarczyć na 24 godziny pracy. Fossil usprawnił też czujnik tętna oraz dodał możliwość monitorowania SpO2. Na pokładzie znalazł się także moduł GPS, głośnik z mikrofonem, a smartwatch jest też wodoodporny (do 3 ATM).

Fossil Gen 6

Zobacz też: iPhone 13 może doczekać się łączności satelitarnej.

Fossil Gen 6 wyposażony jest także w moduł NFC, więc fani płatności zbliżeniowych będą zadowoleni. Wyświetlacz AMOLED ma średnicę 1,28 cala (416×416 pikseli, 326 ppi), a sprzęt pojawi się w dwóch rozmiarach (42 i 44 mm) i kopertą ze stali nierdzewnej. Zegarek ma także dwa funkcyjne przyciski oraz obrotowy pierścień. Do sprzedaży Fossil Gen 6 ma trafić 27 września, a jego cena zaczyna się od 299 dolarów (około 1155 złotych).

Źródło: The Verge / Fossil

    Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

    Partner poradnika:

    Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
    Impression Tag
    Sprawdź najnowsze wpisy