Wymiana akumulatora w niektórych Xiaomi będzie problemem – spokojnie, jeszcze nie u nas

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Wymiana akumulatora w smartfonach Xiaomi może być dla użytkowników sporym problemem. Szczególnie tych, którzy swoje smartfony mają jeszcze z chińską wersją systemu, ale to w Polsce rzadkość. Redaktorzy z XDA-Developers odkryli bowiem, że Xiaomi będzie wyświetlało w niektórych modelach stosowne ostrzeżenie, jeżeli wymiana akumulatora odbyła się w nieautoryzowanym serwisie.

Wymiana akumulatora w Xiaomi – będzie stosowne ostrzeżenie

Wymiana akumulatora Xiaomi problem
Fot. XDA-Developers

Na początku warto uspokoić, że problem z wyminą akumulatora w nieautoryzowanym serwisie dotyczy rynku chińskiego. Przynajmniej nic nie wskazuje na to, by w najbliższym czasie miało się to zmienić. Takiej sytuacji nie można jednak wykluczyć, więc dobrze o takich rzeczach po prostu wiedzieć. Otóż użytkownicy, którzy zdecydują się na wymianę akumulatora w smartfonach Xiaomi Mi 9, Mi 10 oraz Mi 10 Pro i zrobią to w nieautoryzowanym serwisie, mogą mieć później problemy. Jeżeli system wykryje, że akumulator nie jest odpowiedni, użytkownik zobaczy stosowne powiadomienie i zapewne pożegna się z szybkim ładowaniem.

Nie jest pewne, czy taka funkcja pojawi się także w innych urządzeniach. Jeżeli Xiaomi zdecyduje się na wprowadzenie takiego samego rozwiązania globalnie, to wielu użytkowników może mieć później problemy. Wymiana akumulatora w nieautoryzowanym serwisie jest zazwyczaj sporo tańsza, niż w sytuacji, kiedy korzysta się z autoryzowanych usług firmy.

Zobacz też: Wyjątkowa promocja na smartofny Xiaomi – sprzęty kupimy nawet 500 złotych taniej.

Na razie nie ma więc powodów do obaw, że wymiana akumulatora w smartfonie Xiaomi będzie problematyczna. Na podobnego rodzaju ostrzeżenie zdecydowało się wcześniej Apple. Trzeba jednak wspomnieć o tym, że wymiana akumulatora na taki, który nie jest zgodny z urządzeniem, może być niebezpieczna. Dobrze więc oddawać smartfony w ręce osób, które się na tym znają. Co sądzicie o takim pomyśle z ostrzeżeniem?

Źródło: XDA-Developers

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy