LG-Nexus-5-2015-renders

O nowym Nexusie 5 robi się coraz głośniej. Google chcąc nadać świeżości chce w tym roku wypuścić aż dwa modele – jeden wyprodukowany przez LG, drugi zaś przez Huawei. To właśnie za sprawą przychylnych opinii i sentymentu użytkowników względem Nexusa 5, Gigant z Mountain View postanowił go wznowić. A według wszystkich przecieków tak właśnie ma się prezentować. Po prostu minimalistyczny wow!

 

Wielkie ekrany nie każdemu przypadają do gustu. Niestety aktualnie taka moda, że producenci w swoich flagowcach umieszczają wyświetlacze >5,5 cali, co sprawia, że szukając sprzętu na lata jesteśmy skazani na phablet a nie jak kiedyś się jeszcze mówiło – smartfon. Na szczęście nowy Nexus 5 problem ten rozwiąże ekranem 5,2 calowym.

 

 

Podążając za OnLeaks, Nexus 5 2015 będzie wyposażony w skaner linii papilarnych, głośniki stereo na frontowym panelu (nareszcie!) oraz USB typu C. W najcieńszym miejscu osiągnie grubość 8 mm, natomiast w najgrubszym sięgnie wartości 9,8 mm z powodu wystającego obiektywu aparatu. Niestety wciąż nie mamy żadnych nowych informacji na temat zastosowanych materiałów, jednakże poprzednie przecieki mówiły o metalowej ramce i obudowie wykonanej z tworzywa sztucznego.

 

 

Kiedy premiera? Jeśli Google będzie konsekwentne w swych działaniu, Nexus 5 zostanie zapowiedziany w drugiej połowie października. Oby tak było.

 

źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.