ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Google Play services 7.8 opublikowane. Sporo nowości dla deweloperów

Autor: Adrian Smorąg Kategoria: Newsy
Google-Play-Serives-logo-694x390

Google ukończyło prace nad Google Play services 7.8, które wnoszą nowe API dla deweloperów. W tym wydaniu dodano także Nearby Messages, Mobile Vision API, Google Cloud Messaging oraz nowe funkcje do istniejących API.

Nie przedłużając, prezentujemy listę nowości:

  • Nearby Messages: między platformowe API służące do komunikacji mędzy urządzeniami. Do połączenia urządzeń wykorzystywane są jednocześnie Buetooth, Wi-Fi oraz ultrasonic audio modem
  • Mobile Vision API umożliwi wykrywanie twarzy na zdjęciach i filmach wideo. Jest to rozwiązanie szybsze i dokładniejsze od dotychczasowego stosowanego. Możliwa będzie detekcja w czasie rzeczywistym.
  • Google Cloud Messaging rozszerzono o informacje o lokalizacji co umożliwi wyświetlanie wiadomości na właściwym urządzeniu. Przygotowując się do premiery Androida M dodano także priorytety do wiadomości GCM. Wiadomości wymagające uwagi użytkownika będą mogły otrzymać wysoki priorytet (np. przychodzące wiadomości, połączenia).

Zmiany omówiono także na poniższym filmie:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=nZjY_DPO1qs[/youtube]

Publikując nowe API Google podkreśla, że nowa opcja polega na wykrywaniu  twarzy („face detection”), a nie jej rozpoznawaniu (face recognition), co oznacza, że twarz jest wykrywana, ale nie jest przypisywana do konkretnego człowieka. W trosce o ochronę użytkownika nie będzie także możliwe tworzenie profilu widocznej na zdjęciu osoby.

Nowe funkcje mogą być już wykorzystywane przez deweloperów, gdyż najnowsza wersja usług Google Play została udostępniona na wszystkie smartfony. Najnowsze SDK można pobrać w aplikacji Android SDK Manager. Więcej o Google Play services oraz API dowiedzieć się można odwiedzając oficjalną dokumentację Google Developers.

Źródło: android-developers.blogspot.com

Sprawdź najnowsze wpisy