Przenośny router 5G od ZTE

ZTE udowadnia, że nie potrzebujemy smartfona 5G, żeby się cieszyć siecią najnowszej generacji

2 minuty czytania
Komentarze

Routery Mi-Fi to świetna klasa urządzeń, która pozwala nie tylko na zaoszczędzenie pakietu danych w naszej ofercie głosowej, co przede wszystkim wydłużenie czasu ich pracy. Dzięki nim nie jest konieczne tworzenie mobilnego hot-spota na smartfonie, żeby korzystać w terenie z internetu w laptopie, lub pozbawionym obsługi LTE tablecie. A i samo przeglądanie sieci na smartfonie może się znacznie wydłużyć kiedy nie mamy dostępu do gniazdka. Teraz jednak dochodzi do tego kolejny atut: możliwość cieszenia się dostępem do szybkiej sieci 5G z niskimi opóźnieniami na urządzeniach bez jej obsługi.

Przenośny router 5G od ZTE

Przenośny router 5G od ZTE

Najnowszym przedstawicielem tego typu urządzeń jest ZTE Portable Router MU500, który poza 5G zawiera kilka całkiem ciekawych funkcji. Router posiada również dotykowy wyświetlacz, który pozwala użytkownikowi obsługiwać urządzenie  bezpośrednio, zamiast poprzez interfejs WebUI na telefonie lub komputerze, lub aplikacji towarzyszącej. W ten sposób zyskuje on wiele na samodzielności. Co więcej, urządzenie oferuje gigabitowy port Ethernet. Dzięki temu sprawdzi się on także jako router dla komputerów stacjonarnych pozbawionych obsługi Wi-Fi, lub zapewni stabilne łącze laptopowi kiedy będzie zbyt wiele zakłóceń na pasmach sieci bezprzewodowej. Kolejnym atutem urządzenia jest bateria 4500 mAh, która powinna wystarczyć na 8 godzin pracy. Do tego wspiera on szybkie ładowanie QuickCharge 3.0, dzięki czemu można go naładować do pełna w 150 minut. Co więcej, może także w sytuacji kryzysowej posłużyć jako powerbank z mocą wyjściową 10 W.

Zobacz też: 5G dostępne w każdym abonamencie w Plusie — szczegóły nowej oferty

Co więcej, w razie słabego zasięgu urządzenie oferuje aż dwa gniazda na zewnętrzne anteny. ZTE Portable Router MU5001 to router AX1800 z obsługą zarówno sieci 5G NSA i SA, jak i sieci 4G. Pod maską ma modem Snapdragon X55 o szczytowej prędkości pobierania danych do 3,8 Gbps. ZTE twierdzi, że maksymalnie 32 użytkowników może być podłączonych do routera za pomocą trzech interfejsów tj. Wi-Fi, ethernet oraz portu USB-C łącznie. Dzięki 2,4-calowemu ekranowi dotykowemu, nie trzeba logować się do WebUI lub uruchamiać aplikacji ZTElink, aby sprawdzić szczegóły takie jak siła sieci, podłączone urządzenia, poziom naładowania baterii i ilość zużytych danych. Niestety, nie jest to tanie urządzenie. Za przenośny router 5G od ZTE przyjdzie nam zapłacić równowartość 1500 PLN.

Źródło: Gizmochina

Motyw