ASUS Chromebook Detachable CZ1

ASUS prezentuje tablet z Chrome OS skierowany do osób, które nie wiedzą jak delikatnie traktować sprzęt

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

ASUS zapowiedział kolejny tablet z systemem Chrome OS. Nowe urządzenie pojawia się zaledwie kilka miesięcy po wprowadzeniu na rynek ASUS Chromebook Detachable CM3. Jednak w przeciwieństwie do CM3, model CZ1 cechuje się wytrzymałą konstrukcją. Dzięki temu tablet powinien znieść naprawdę dużo. Dzięki temu może się okazać świetnym narzędziem dla uczniów i studentów.

ASUS Chromebook Detachable CZ1

Urządzenie zostało dostrzeżone na stronie ASUSa przez About Chromebooks. Co ciekawe powyższy film pojawił się w sieci ponad dwa tygodnie temu. Oznacza to, że mamy tu do czynienia z bardzo cichą premierą sprzętu, którą niemal wszyscy przeoczyli. Strona produktu mówi, że tablet jest dostosowany do standardów klasy wojskowej. Każdy róg i krawędź urządzenia posiada gumowe wykończenie, które może absorbować wstrząsy. Tył ma również wykończenie z teksturą 3D, która ukrywa odciski palców i nie pokazuje zarysowań. Ostatnia, ale nie mniej ważna, jest odporna na wstrząsy osłona, która zapewnia dodatkową warstwę ochrony podczas upadków z wysokości do 150 centymetrów. Może on również przetrwać do 15-kilogramowego nacisku na pokrywę klawiatury bez uszkodzenia ekranu.

Zobacz też: Happy Fridays w T-Mobile: do 30% rabatu na urządzenia Philips

Jeśli chodzi o specyfikację, ASUS Chromebook Detachable CZ1 jest praktycznie identyczny jak ASUS Chromebook Detachable CM3. Ma ten sam 10,1-calowy wyświetlacz FHD. Znajdziemy tam również układ MediaTek Kompanio 500 a.k.a. MT8183 z 4 GB RAM i 64 GB lub 128 GB pamięci masowej. Z tyłu znajduje się natomiast 8 MPx aparat, a z przodu oczko o rozdzielczości 2 MPx. W zestawie znajdują się także głośniki stereo, gniazdo audio, port USB-C, rysik oraz odłączaną, pełnowymiarową klawiaturę z 1,5 mm skokiem klawiszy, touchpadem i konstrukcją ErgoLift. Wytrzymała obudowa posiada również podstawkę pod dowolnym kątem. Wewnątrz urządzenia znajduje się bateria o pojemności 27 Wh, która powinna wytrzymać do 11 godzin pracy na jednym ładowaniu. Do zestawu jest dołączana także ładowarka o mocy 45 W. Cena i szczegóły dotyczące dostępności ASUS Chromebook Detachable CZ1 nie zostały jeszcze ujawnione przez producenta.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy