Facebook pozwany w sprawie morderstwa

Facebook ułatwia blokowanie kont w Afganistanie – to może ocalić niejedno życie

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Facebook wprowadza nowe narzędzia, które pomogą ludziom w Afganistanie zablokować ustawienia prywatności na ich kontach. Narzędzie jednym kliknięciem aktywuje ustawienia prywatności dla postów na osi czasu i zapobiega pobieraniu lub udostępnianiu zdjęć profilowych. To pomoże ukryć przed Talibami wszystkie zachowania czy poglądy wyrażone w mediach społecznościowych, na które mogliby zareagować w dość… wybuchowy sposób.

Blokada Facebooka w Afganistanie

Blokada Facebooka w Afganistanie

Funkcja będzie zachęcać użytkowników do ograniczenia tego, co nieznane osoby mogą zobaczyć. Narzędzie nie będzie dostępne na Instagramie. Jednak i tam pojawiają się alerty zawierające instrukcje jak zablokować konto. Dodatkowo firma tymczasowo ukrywa listy znajomych w kraju. Zalecane jest również zablokowanie tego typu treści także dla nich. W końcu ryzyko posiadania znajomego, który był cichym radykałem, jest tam całkiem wysokie.

Pracujemy blisko z naszymi odpowiednikami w branży, społeczeństwa obywatelskiego i rządu, aby zapewnić wszelkie wsparcie, jakiego możemy udzielić, aby chronić ludzi. Dodatkowo zorganizowaliśmy centrum operacji specjalnych, aby reagować na nowe zagrożenia, gdy się pojawią.

— Podkreśla Facebook.

Zobacz też: Czwartkowa aktualizacja biblioteki Netflixa. Dodano m.in. bardzo wysoko oceniany serial!

Media społecznościowe są dość oczywistym celem Talibów w poszukiwaniu sympatyków USA i osób, które nie żyją zgodnie z ich zasadami. Warto przy tym pamiętać, że mimo opinii dzikusów żyjących w jaskiniach tak naprawdę są oni bardzo rozwinięci jeśli chodzi o świat cyfrowy, o czym świadczą ich działania w sieci mające na celu ocieplić swój wizerunek na arenie międzynarodowej.

Źródło: Engadget

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy