Na rynek trafił kolejny tablet, tym razem jest to eGlide XL Pro 2. Jest to propozycja firmy Ematic, która zwróciła swoją uwagę wydając model eGlide Prism zawierający wyświetlacz umożliwiający prezentowanie obrazu w stereoskopowej grafice.

Najnowsze dzieło Ematic-a nie posiada już ekranu 3D, ale oferuje 10 calowy wyświetlacz, jednordzeniowy procesor o taktowaniu 1 GHz z chipem graficznym Mali-400, 1 GB pamięci RAM i 4 GB pamięci flash oraz 5 GB miejsca na przechowywanie danych w chmurze. Oprócz tego tablet został wyposażony w moduł WiFi, kamerkę frontową, a także oprogramowanie EDAN (Ematic Digital Assistant & Navigator), które pozwala na zarządzenie komendami głosowymi. Plusem jest fakt, że urządzenie działa pod kontrolą Android 4.0, minusem zaś jest brak Google Play.

eGlide XL Pro 2 wyceniono na 220$.

źródło: engadget.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Cezary Zapała

W redakcji pracowałem od stycznia 2012 do maja 2013 roku. Wcześniej zaś pisałem do e-zinu ActionMag Komputery. Aktualnie jestem właścicielem agencji kreatywnej Media Machine. Wolny czas, którego niestety mam coraz mniej poświęcam na zgłębianie informacji z takich dziedzin jak prawo, webmastering, trendy w Sieci, marketing oraz inwestycje budowlane.