5G Plusa 15 milionów osób

Plus 5G jest najszybsze w Polsce – operator pobił rekord w warunkach komercyjnych

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Plus pobił rekord, jeżeli chodzi o szybkość w sieci 5G w warunkach komercyjnych. To jednocześnie pierwszy operator w Polsce, który przekroczył barierę 1 Gb/s, a stało się to w centrum Piotrkowa Trybunalskiego. To też pierwszy przypadek, kiedy taki wynik został osiągnięty poza laboratorium badawczym, a to daje nadzieję na to, że szybkość Internetu mobilnego będzie tylko rosła.

Plus 5G najszybsze w Polsce – nowy rekord prędkości

Plus 5g rekord szybkości internet

W centrum Piotrkowa Trybunalskiego użytkownicy sieci Plus nie powinni narzekać na brak zasięgu sieci 5G. Operator poinformował właśnie, że to tam udało się pobić rekord prędkości i osiągnąć 1 Gb/s. Udało się to dzięki temu, że w mieście sieć 5G Plusa (2600 MHz TDD) została dodatkowo poszerzona o częstotliwości 1800 MHz oraz 2100 MHz. Taka agregacja częstotliwości sprawiła, że podczas pomiarów przeprowadzanych przy optymalnych warunkach radiowych, przekroczono szybkość 1 Gb/s w sieci komercyjnej.

Cały czas rozwijamy nasze 5G. Nie tylko w zakresie pokrycia kraju, ale również parametrów technicznych. Osiągane obecnie szybkości transferu sprawiają, że będzie ono jeszcze lepiej służyło mieszkańcom Polski, którzy mogą korzystać z najlepszego internetu, kiedy i gdzie chcą oraz na wybranym przez siebie urządzeniu.

Jacek Felczykowski, Członek Zarządu Cyfrowego Polsatu i Polkomtelu, operatora sieci Plus.

Zobacz też: Sprawdź, jak wygląda zasięg sieci 5G w Twoim mieście.

Czy to oznacza, że teraz każdy mieszkaniec Piotrkowa Trybunalskiego będzie mógł pobierać dane z taką prędkością? Cóż, aż tak daleko byśmy się nie zapuszczali. Jak informuje operator, mieszkańcy miasta mogą liczyć na ponad 600 Mb/s, jeżeli chodzi o szybkość pobierania. Co więcej, sieć 5G od Plusa swoim zasięgiem ma obejmować około 80 procent Piotrkowa Trybunalskiego. Wygląda więc na to, że mamy nową stolicę 5G w Polsce. Zobaczymy, który z operatorów będzie starał się pobić nowy rekord Plusa i czy mu się to uda.

Źródło: Plus informacja prasowa

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy