Android_Tablet_logo1

 

Jak mogliście ostatnimi czasy przeczytać na łamach naszego portalu, w przeciągu ostatniego miesiąca w polskich sklepach i hipermarketach jak grzyby po deszczu pojawiają sie tanie tablety „dla mas” – oferują one podstawowe funkcjonalności oraz najczęściej Androida 4.0 za naprawdę niewielką cenę. Na pewno są to urządzenia, które dobrze nadają się do przetestowania możliwości samych tabletów i odpowiedzenia sobie na pytanie: „Czy potrzebny mi taki sprzęt?”

Od dnia dzisiejszego w sieci sklepów Media Expert nabyć można tablet Vedia X7, za atrakcyjną cenę równą 359 złotych. Parametry techniczne są typowe dla tej klasy urządzeń i obejmują takie podzespoły jak:

-pojemnościowy ekran 7 cali o rozdzielczości 800×480 pikseli z multitouch

-procesor Boxchip A10 Cortex-A8 o zegarze 1 GHz

-512 MB RAM

-4 GB ROM

-kamerka VGA

-slot microSD, port miniUSB i złącze HDMI

-WiFi

-system operacyjny Android Ice Cream Sandwich

vedia-x7-tablet-mediaexpert

W tym tanim urządzeniu próżno szukać GPS, Bluetooth czy modułu 3G – ale to w tym segmencie dość zrozumiałe. Nie wiadomo także, czy tablet oferuje dostęp do Google Play.

A Wy, Drodzy Czytelnicy, jaki macie stosunek do tego typu „promocji” w polskich sieciach handlowych?

Źródło: media-expert

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Rafał Kaczor

Nazywam się Rafał Kaczor i od kilku lat jestem entuzjastą technologii mobilnych. Na początku 2011 roku zetknąłem się z systemem Android i od razu - poza paroma mankamentami - przypadł mi on do gustu. Od tamtej pory sporo czasu spędzam na modowaniu wielu urządzeń z Zielonym Robotem, poznawaniu kolejnych edycji platformy oraz propagowaniu rozwoju cyfrowego wśród polskiej młodzieży. Wolny czas spędzam na zabawie z mobilną technologią, grze w piłkę nożną oraz rozwijaniu takich zainteresowań jak historia i polska stara motoryzacja. Aktualnie pracuję jako redaktor na portalu Android.com.pl, przez co realizuję swoje pasje dotyczące branży IT oraz dziennikarstwa.