realme MagDart

Najszybsze magnetyczne ładowanie bezprzewodowe na świecie – oto realme MagDart

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Zaprezentowano realme MagDart, czyli cały zestaw do ładowania bezprzewodowego. Jak twierdzi sam producent, nie znajdziemy równie szybkiego bezprzewodowego ładowania w żadnym smartfonie z Androidem, który dostępny jest na rynku. To obietnica dużych zmian na rynku oraz tego, że czasy ładowania będą coraz krótsze. Co oferuje realme MagDart?

realme MagDart – szybkie magnetyczne ładowanie bezprzewodowe

Jak zapewnia producent, MagDart to cały ekosystem ładowarek, który łączy jedna rzecz – szybkość. Sprzęty mają ładować smartfony bezprzewodowo tak szybko, jak z wykorzystaniem tradycyjnego kabla. W związku z tym powstał nawet koncepcyjny smartfon realme Flash, który wyposażony został w akumulator o pojemności 4500 mAh. Dzięki realme MagDart 50 W da się go naładować bezprzewodowo od 0 do 100% w niespełna godzinę (54 minuty). Realme MagDart 50 W ma być jednocześnie najszybszą na świecie bezprzewodową ładowarką magnetyczną. Sprzęt wyposażony został w aktywny system chłodzenia, a do tego wykorzystuje jeszcze obieg powietrza, by chłodzić cewkę magnetyczną. Płyta główna została oddzielona od reszty podzespołów, by zapewnić większe bezpieczeństwo.

Producent zaprezentował jeszcze dwa nowe rozwiązania, a pierwszym z nich jest o wiele bardziej kompaktowe rozwiązanie. To realme MagDart 15 W, które ma grubość zaledwie 3,9 mm. I jak podaje realme, to o 26,4% mniej, niż rozwiązanie od Apple, czyli MagSafe. Jednocześnie ładowarka realme ma być szybsza, a ciepło jest po niej rozprowadzane efektywniej. Osiągnięto to dzięki separacji płyty głównej oraz cewki, które znajdują się na dwóch końcach wtyczki oraz samej podkładki ładującej.

Zobacz też: Bestsellery na PC w Epic Games Store – jest w czym wybierać.

realme MagDart 15 W
MagDart 15 W

Kolejnym sprzętem z rodziny MagDart będzie Powerbank 2 w 1, gdzie energia może być pobierana bezpośrednio z powerbanku lub niezależnie uzupełniana bezprzewodowo. Zadbano także o wyjątkowy wygląd sprzętu, bo wykończony został wegańską skórą i aluminium.

realme MagDart 2 w 1
realme MagDart 2 w 1

Będą też akcesoria MagDart

Na samych ładowarkach realme nie kończy. W portfolio pojawią się także akcesoria, które będą korzystały z magnetycznych rozwiązań. Wśród nich Beauty Light, czyli doczepiana lampa pozwalająca na lepsze doświetlenie podczas robienia zdjęć. Będzie także MagSafe Wallet, czyli portfel, gdzie zmieścimy trzy karty płatnicze, a dodatkowo jest w nim specjalna podpórka do stabilizacji smartfona w pozycji pionowej.

realme MagDart Wallet
realme MagDart Wallet

Smartfon realme GT doczeka się także specjalnego etui MagDart Charging Case, które zapewni wsteczną kompatybilność flagowca ze standardem MagDart. Etui wyposażone zostanie w złącze USB-C i będzie miało moduł ładowania magnetycznego, co pozwoli bezprzewodowo uzupełnić baterię z wykorzystaniem ładowarek MagDart. Nie wiemy jeszcze, kiedy sprzęty mają pojawić się w sprzedaży. Tak samo, jak nie wiemy, kiedy pojawią się smartfony je wspierające, ale podejrzewamy, że już niedługo.

realme MagDart Charging Case
realme MagDart Charging Case

Źródło: realme informacja prasowa

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy