IDC potwierdza sukces Xiaomi

Raport IDC nie pozostawia wątpliwości – pozycja Xiaomi jest czymś, czego inni mogą zazdrościć

2 minuty czytania
Komentarze

Jednym z najważniejszych wydarzeń lipca była informacja, że Xiaomi jest obecnie drugim największym producentem smartfonów na świecie pod względem udziału w rynku. Chiński producent wyprzedził Apple po wydaniu raportu przez Canalys Research. Teraz inna firma analityczna, IDC, również opublikowała swój raport i potwierdza pozycję Xiaomi, choć z innymi danymi liczbowymi.

IDC potwierdza sukces Xiaomi

IDC potwierdza sukces Xiaomi

Raport IDC wymienia pięć największych firm produkujących smartfony na świecie w drugim kwartale 2021 roku i klasyfikuje je według wielkości dostaw, udziału w rynku i wzrostu rok do roku. Na szczycie listy znajduje się Samsung z wolumenem sprzedaży wynoszącym 59 milionów urządzeń, czyli o 4 miliony więcej niż w analogicznym okresie 2020 roku. Jednak, mimo że firma dostarczyła więcej urządzeń, jej udział w rynku spadł z 19,5% do 18,8%. Na drugim miejscu znajduje się Xiaomi z 53,1 mln sprzedanych urządzeń i 16,9% udziałem w rynku. Jest to ogromny skok z 28,5 mln sztuk z zeszłego roku i z udziału w rynku wynoszącego 10,3%. IDC podaje, że firma zanotowała wzrost o 86,6%.

Zobacz też: Piernik do kosza, czyli Google raz na zawsze odcina się od starej wersji Androida

Apple jest trzecią co do wielkości firmą produkującą smartfony z 44,2 mln sztuk i 14,1% udziałem w rynku. Firma z Cupertino odnotowała wzrost sprzedaży i udziału w rynku w ujęciu rok do roku z odpowiednio 37,6 mln i 13,6%. To jednak było za mało, żeby utrzymać pozycję wicelidera. OPPO i jego siostrzana firma Vivo zajmują czwarte i piąte miejsce z odpowiednio 32,8 i 31,6 milionami sprzedanych urządzeń. Pierwszy z nich ma udział w rynku na poziomie 10,5% i zanotował wzrost o 33,7%. Udział Vivo w rynku wynosi 10,1% i zanotował wzrost o 33,7%. IDC dodaje, że powyższe statystyki reprezentują aktualną firmę macierzystą dla wszystkich marek posiadanych i prowadzonych jako spółka zależna, więc statystyki Xiaomi obejmują także marki Redmi, BlackShark i POCO.

Źródło: Gizmochina

Motyw