Dell nie wysyła komputerów USA

Dell nie wysyła niektórych komputerów do 6 stanów USA, bo… zużywają za dużo prądu

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Newsy

Fani gier komputerowych z sześciu stanów w USA mogą się niemiło rozczarować — Dell nie wysyła tam swoich niektórych komputerów. Konkretnie chodzi o modele gamingowe, które potrzebują dużo energii elektrycznej, by mogły działać. Stoi to w konflikcie z miejscowymi regulacjami prawnymi.

Dell ni wysyła niektórych komputerów do wybranych stanów w USA

Kalifornia, Kolorado, Hawaje, Oregon, Vermont i Waszyngton — klienci z tych stanów, którzy próbują zamówić jeden z komputerów gamingowych marki Dell z dużym apetytem na prąd, nie mogą tego zrobić. Podczas składania zamówienia wyświetla się komunikat, że zamówienia z wysyłką do wspomnianych stanów zostaną anulowane. Powód? Urządzenia zużywają więcej prądu, niż pozwala na to prawo.

Zamówić do niektórych regionów USA nie można choćby komputera Alienware Aurora Ryzen Edition R10. Sprawie przyjrzał się portal The Register, który uzyskał komentarz od Dell. Firma podaje przykład nowych, bardziej rygorystycznych regulacji w Kalifornii, które zaczęły obowiązywać 1 lipca tego roku. Objęły one właśnie komputery stacjonarne, a już w grudniu przepisy będą dotyczyły także m.in. monitorów o wysokiej częstotliwości odświeżania.

Czytaj także: W Google Play znaleziono ponad 10 złośliwych aplikacji z bardzo groźnym trojanem! Czym prędzej je usuń

Acer już sprawdza, czy przepisy dotyczą także jej urządzeń, natomiast firma HP póki co nie udziela komentarza w tej sprawie.

źródło: The Register

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy