SGS3-benchmark

 

Od wczoraj oficjalnie wiadomo, że w najnowszym Samsungu źródłem mocy obliczeniowej jest czterordzeniowy procesor Exynos 4412 oraz GPU Mali-400. Choć wiele osób narzekało na zastosowanie chipa graficznego z SGSII, to i tak kombinacja CPU+GPU w Galaxy SIII wydaje się być najmocniejszym połączeniem na rynku, co zdają się potwierdzać benchmarki.

Zarówno testy graficzne jak i te w przeglądarce w większości przypadków ukazują miażdżącą przewagę Samsunga nad resztą stawki – w gronie pokonanych znalazł się nawet iPhone 4S. Wyniki z browsera ICS według testerów są porównywalne nawet z tymi osiąganymi na PC, co może z lekka szokować. Dużą rolę na pewno odgrywa w tym GPU Mali-400 podkręcone do około 400 MHz. To dwa razy wyższa częstotliwość niż u poprzednika.

bench1

bench2

bench3

bench4

bench5

bench6

bench7

bench8

Prawdziwym testem dla najnowszego Samsunga będzie codzienne użytkowanie, bowiem już nie raz można było przekonać się, że benchmarki a rzeczywistość to zupełnie dwie różne kwestie.

Źródło: phonearena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Rafał Kaczor

Nazywam się Rafał Kaczor i od kilku lat jestem entuzjastą technologii mobilnych. Na początku 2011 roku zetknąłem się z systemem Android i od razu - poza paroma mankamentami - przypadł mi on do gustu. Od tamtej pory sporo czasu spędzam na modowaniu wielu urządzeń z Zielonym Robotem, poznawaniu kolejnych edycji platformy oraz propagowaniu rozwoju cyfrowego wśród polskiej młodzieży. Wolny czas spędzam na zabawie z mobilną technologią, grze w piłkę nożną oraz rozwijaniu takich zainteresowań jak historia i polska stara motoryzacja. Aktualnie pracuję jako redaktor na portalu Android.com.pl, przez co realizuję swoje pasje dotyczące branży IT oraz dziennikarstwa.