ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Android M w wersji Preview 3 nie ukaże się wg planu. Czy finalna wersja zostanie opóźniona?

Autor: Kamil Lewicki Kategoria: Newsy
android_m_lead-100587774-orig

Szczęśliwi posiadacza urządzeń, które dostały wczesny dostęp do Androida M w wersji preview już mogą cieszyć się najnowszym systemem od Google. Nie jest to co prawda finalna odsłona, ale z miesiąca na miesiąc kolejne buildy z wniesionymi poprawkami. Niestety coś poszło nie tak i Gigant z Mountain View zaliczył małe potknięcie. Czasowe… A tego użytkownicy najbardziej nie lubią.

Pierwsza odsłona Androida M w wersji preview pojawiła się w maju. Google założył, że każda kolejna będzie wypuszczana co miesiąc aż do lipca. Później nastąpi już oficjalne wydanie finalnej wersji następcy Lollipopa. Niestety sprawy trochę się posypały i tak samo jak opóźnienie miało wydanie drugie, tak i teraz użytkownicy nie dostali dostępu do Preview 3.

nexus2cee_m-preview-timeline-crop-668x130

Wojtek Kaliciński z Google wytłumaczył poślizg czasowy i poprosił o trochę cierpliwości. Google chce, by Preview 3 było jak najbliższe finalne wersji, a sama aktualizacja była raczej formalnością aniżeli kolejną górą poprawek i usprawnień dla wciąż niedziałających aplikacji.

Niestety nie możemy liczyć na żadną dokładną ani nawet przybliżoną datę wypuszczenie kolejne wersji testowej. Możemy mieć jednak nadzieję, że nie będziemy musieli na nią bardzo długo czekać, a samo działanie i stabilność dadzą wyrazy zadowolenia i będą w stanie zadośćuczynić opóźnienie. Premiera Androida M w trzecim kwartale, oby to pozostało bez zmian.

źródło: Android Police

Sprawdź najnowsze wpisy