ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
lot VCC Unity

Sir Richard Branson przejdzie dziś do historii – gdzie oglądać lot VSS Unity od Virgin Galactic?

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Sir Richard Branson, czyli właściciel Virgin Galactic, ma zamiar wygrać kosmiczny wyścig między miliarderami. Dziś odbędzie się lot VSS Unity, a Branson stanie się pierwszym właścicielem firmy „kosmicznej”, który pojawi się na orbicie okołoziemskiej. Tym samym o kilka dni wyprzedzi Jeffa Bezosa, który także ma zamiar opuścić powierzchnię Ziemi.

Lot Virgin Galactic – gdzie oglądać start VSS Unity

Dożyliśmy bardzo ciekawych czasów, gdzie po wyhamowaniu podboju kosmosu, po raz kolejny możemy być jego świadkami. Tym razem główne skrzypce grają tutaj miliarderzy, którzy chcą spełniać swoje marzenia, a jednocześnie przekraczać granice. Najbardziej znanym z nich jest oczywiście Elon Musk, ale nie tylko on ma zamiar zapisać się na kartach historii. Po piętach depczą mu Jeff Bezos oraz Sir Richard Branson. I ten drugi dziś robi pierwszy krok w stronę tego, by jego nazwisko zostało zapamiętane na długo.

Sir Richard Branson będzie bowiem pierwszym „kosmicznym turystą”. Takie plany miał też Jeff Bezos, ale jego Blue Orgin przegrało w tym wyścigu i to Virgin Galactic ma być pierwszą firmą, która wyniesie swojego właściciela w kosmos. W przypadku Bezosa ciekawe było to, że powstała nawet petycja, której twórcy chcieli, by właściciel Amazona został w kosmosie już na zawsze. Widać więc, że więcej osób kibicuje Bransonowi. Lot VSS Unity odbędzie się dziś po południu naszego czasu, a stream z wydarzenia będzie można oglądać od godziny 15.00 na YouTube.

Zobacz też: Czat RCS może być dostępny także na tabletach i smartwatchach Samsunga.

Samolot rakietowy VSS Unity przymocowany jest do samolotu o nazwie VMS Eve. Ten wystartuje z portu Spaceport America w Nowym Meksyku. Kiedy VSS Unity znajdzie się na wysokości około 15 kilometrów, włączone zostaną silniki rakietowe. Statek z Bronsonem i resztą załogi wzniesie się wtedy na wysokość około 90 kilometrów. Po przeprowadzeniu testów VSS Unity ma bezpiecznie wylądować, a Sir Richard Branson stanie się pierwszym właścicielem firmy, który znalazł się na orbicie Ziemi. W przyszłości Virgin Galactic ma oferować loty turystyczne dla chętnych, ale na to firma jeszcze gotowa nie jest. Jej pierwszym „klientem” jest więc sam właściciel.

Źródło: Virgin Galactic / TechCrunch

Sprawdź najnowsze wpisy