ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
RCS Google Samsung integracja

Czat RCS na tabletach i smartwatchach Samsunga? Google „kombinuje” z Wiadomościami

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Wygląda na to, że czat RCS może niedługo trafić na tablety czy smartwatche od Samsunga. Wiadomości Google będą bowiem pozwalały na to, by z wykorzystaniem aplikacji przesyłać i odbierać treści RCS na innych urządzeniach. Obecnie te mają być ograniczone do sprzętów Samsunga, ale niewykluczone, że Google w przyszłości otworzy się także na innych developerów.

RCS na tabletach i smartwatchach Samsunga – Wiadomości Google czekają zmiany

Wiadomości Google

Funkcja RCS, czyli Rich Communication Service, przez wielu nazywany jest następcą SMS-a. Pozwala na znacznie więcej, niż klasyczny SMS. Więcej tekstu, możliwość przesyłania dużych plików czy prowadzenie konwersacji grupowych. Do tego dochodzi także możliwość sprawdzenia, czy rozmówca odczytał wiadomość. Czaty RCS dostępne są w Polsce już od jakiegoś czasu i zapewne spora część użytkowników smartfonów z Androidem z nich korzysta. Teraz wygląda na to, że Google otwiera się na zewnętrznych developerów.

W tym przypadku wygląda jednak na to, że Google w pierwszej kolejności zamierza skupić się jedynie na urządzeniach Samsunga. Obsługa czatów RCS może zostać zintegrowana z aplikacją wiadomości na sprzętach Samsunga i wykorzystywać do tego funkcję Continuity. Ta pozwala m.in. na przesyłanie wiadomości czy odbieranie połączeń na kolejnych urządzeniach (np. tablecie), jeżeli jesteśmy zalogowani kontem Samsunga. Niedługo dzięki integracji możliwe będzie korzystanie w ten sposób z SMS-ów, MSM-ów oraz właśnie czatów RCS na połączonych urządzeniach. Da to możliwość korzystania z RCS na tablecie czy nawet smartwatchu. Teoretycznie, ponieważ dalej mówimy o rzeczach, które zostały znalezione w kodzie aplikacji, ale jeszcze nie zostały wprowadzone w życie.

Zobacz też: Wiedźmin doczekał się zapowiedzi drugiego sezonu.

Wiadomości Google stały się domyślną aplikacją w nowych Samsungach Galaxy S21, a teraz wygląda na to, że proces integracji staje się coraz większy. Nie wiadomo, czy Google zdecyduje się otworzyć API dla zewnętrznych developerów, a tym samym upowszechnić RCS jeszcze bardziej. Czy nowe smartwatche Samsunga, które zobaczymy w sierpniu, pozwolą już na korzystanie z RCS w ten sposób? Odpowiedź na to pytanie poznamy już niedługo.

Źródło: 9to5Google / XDA-Developers

Sprawdź najnowsze wpisy