ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Szkło z MIT odmieni jakość ekranów?

Autor: Rafał Kaczor Kategoria: Newsy
mit-seal_400x400

Massachusetts Institute of Technology (MIT), amerykańska uczelnia techniczna, z której wychodzi duża ilość ciekawych projektów, po raz kolejny błyszczy – tamtejsi naukowcy stworzyli nowy rodzaj szkła, które zdaje się rozwiązywać część problemów dzisiejszych ekranów.

Nowe szkło od MIT charakteryzuje się powierzchnią pokrytą ogromna ilością mikrostożków o podstawie wielkości 200 nm i wysokości około 1 mikrometra, co powoduje, że światło z takowej powierzchni nie jest odbijane. W kontekście smartfonów czy tabletów możemy zatem mówić o dużym zwiększeniu komfortu korzystania z takich urządzeń w świetle słonecznym.

mitfutureglass-281561

To jednak tylko jeden z pozytywów, jakie niesie ze sobą wynalazek Amerykanów – ponieważ szkło to posiada także właściwości hydrofobowe. Oznacza to mniej więcej tyle, że nie osiada na nim para wodna, a woda spływa po nim swobodnie – w związku z tym także brud czy tłuste odciski palców nie przylegają do powierzchni. Nie trzeba więc chyba wspominać, że jeżeli mowa o smartfonach to takie właściwości byłyby wręcz nieocenione i bardzo pożądane.

Aktualnie szkło i szybki z niego wykonane są testowane pod względem wytrzymałości i parametrów dotyczących codziennego użytku – jeśli przejdą je pomyślnie, w przyszłości być może będziemy mogli korzystać z ich korzystnych właściwości.

źródło: frazpc

Sprawdź najnowsze wpisy