mit-seal_400x400

 

Massachusetts Institute of Technology (MIT), amerykańska uczelnia techniczna, z której wychodzi duża ilość ciekawych projektów, po raz kolejny błyszczy – tamtejsi naukowcy stworzyli nowy rodzaj szkła, które zdaje się rozwiązywać część problemów dzisiejszych ekranów.

Nowe szkło od MIT charakteryzuje się powierzchnią pokrytą ogromna ilością mikrostożków o podstawie wielkości 200 nm i wysokości około 1 mikrometra, co powoduje, że światło z takowej powierzchni nie jest odbijane. W kontekście smartfonów czy tabletów możemy zatem mówić o dużym zwiększeniu komfortu korzystania z takich urządzeń w świetle słonecznym.

mitfutureglass-281561

To jednak tylko jeden z pozytywów, jakie niesie ze sobą wynalazek Amerykanów – ponieważ szkło to posiada także właściwości hydrofobowe. Oznacza to mniej więcej tyle, że nie osiada na nim para wodna, a woda spływa po nim swobodnie – w związku z tym także brud czy tłuste odciski palców nie przylegają do powierzchni. Nie trzeba więc chyba wspominać, że jeżeli mowa o smartfonach to takie właściwości byłyby wręcz nieocenione i bardzo pożądane.

Aktualnie szkło i szybki z niego wykonane są testowane pod względem wytrzymałości i parametrów dotyczących codziennego użytku – jeśli przejdą je pomyślnie, w przyszłości być może będziemy mogli korzystać z ich korzystnych właściwości.

źródło: frazpc

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Rafał Kaczor

Nazywam się Rafał Kaczor i od kilku lat jestem entuzjastą technologii mobilnych. Na początku 2011 roku zetknąłem się z systemem Android i od razu - poza paroma mankamentami - przypadł mi on do gustu. Od tamtej pory sporo czasu spędzam na modowaniu wielu urządzeń z Zielonym Robotem, poznawaniu kolejnych edycji platformy oraz propagowaniu rozwoju cyfrowego wśród polskiej młodzieży. Wolny czas spędzam na zabawie z mobilną technologią, grze w piłkę nożną oraz rozwijaniu takich zainteresowań jak historia i polska stara motoryzacja. Aktualnie pracuję jako redaktor na portalu Android.com.pl, przez co realizuję swoje pasje dotyczące branży IT oraz dziennikarstwa.