Huawei: sterownik dla elastycznych ekranów OLED

Fabryka procesorów Huaweia coraz bardziej pewna – firma podpisała kluczową umowę

1 minuta czytania
Komentarze

HiSilicon, jednostka projektująca układy scalone Huawei, podpisała właśnie umowę z chińską firmą, aby wzmocnić swój krajowy łańcuch dostaw. Lokalny partner podzielił się tą wiadomością w ogłoszeniu na początku tego tygodnia. To oznacza, że fabryka procesorów Huaweia nie tylko jest niemal pewna, ale firma zabezpiecza już dostawy niezbędnego do jej funkcjonowania sprzętu.

Huawei zamawia sprzęt do produkcji procesorów

Huawei zamawia sprzęt do produkcji procesorów

Według raportu NikkeiAsia Shenzhen JT Automation Equipment chiński producent sprzętu do produkcji chipów, stwierdził, że podpisał pięcioletni MoU (memorandum of understanding) z HiSilicon, największym chińskim deweloperem chipów. Dostawca dodał, że HiSilicon należący do Huawei zwiększa wysiłki w celu stworzenia krajowego łańcucha dostaw w zakresie produkowania i testowania chipów. Obie strony zamierzają rozszerzyć współpracę i stworzyć samowystarczalny i kontrolowany przemysł, który nie opiera się na zagranicznych technologiach.

Zobacz też: Prawie jak zamawianie pizzy – mobilny serwis Samsunga podjedzie pod same drzwi

HiSilicon projektuje własne chipy do smartfonów pod marką Kirin, a inne procesory są również wykorzystywane w notebookach, serwerach, pojazdach, telewizorach i wielu innych. Tak więc umowa będzie dążyć do zrównoważenia sankcji USA. Oczywiście problemem może tu być osiągany proces technologiczny. Na chwilę obecną nie wiadomo nic o gotowej chińskiej technologii pozwalającej na zejście z nim poniżej 10 nm, co w przypadku małej elektroniki jest kluczowe. Warto jednak pamiętać, że SMIC było bliskie opracowania procesu 7 nm. Możliwe więc, że będzie ono licencjonować technologię Huaweiowi.

Źródło: Gizmochina

Motyw