Na tydzień przed konferencją Samsung opublikował kolejne informacje na temat wyczekiwanego z niecierpliwością Galaxy S III. Koreański producent poinformował, że w smartfonie pojawi się układ SoC Exynos 4 Quad (Exynos 4412).

 

 

Układ ma pracować z częstotliwością 1,4 GHz i bazować na czterordzeniowym procesorze ARM Cortex A9 wytwarzanym w 32 nm procesie produkcyjnym. Samsung twierdzi, że ma być on dwukrotnie bardziej wydajny niż poprzednik znajdujący się w Galaxy S II, a zarazem ma się charakteryzować mniejszym zużyciem energii (do 20%). Producent niestety nie zdradził żadnych informacji na temat zamontowanego układu graficznego, ale wszystko wskazuje, że w smartfonie znajdzie swoje miejsce ARM Mali 400 MP o częstotliwości 400 MHz. Pierwsze testy (GLBenchmark) wskazują, że układ jest znacznie bardziej wydajny i Samsung Galaxy S III pokona pod tym względem najnowsze propozycje HTC.

 

fot./źródło: Samsung, GLBenchmark, Verge, komputerswiat.pl

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Cezary Zapała

W redakcji pracowałem od stycznia 2012 do maja 2013 roku. Wcześniej zaś pisałem do e-zinu ActionMag Komputery. Aktualnie jestem właścicielem agencji kreatywnej Media Machine. Wolny czas, którego niestety mam coraz mniej poświęcam na zgłębianie informacji z takich dziedzin jak prawo, webmastering, trendy w Sieci, marketing oraz inwestycje budowlane.