Huawei: sterownik dla elastycznych ekranów OLED

Huawei szuka pracowników o konkretnych umiejętnościach – będą oni podstawą niezależności firmy

1 minuta czytania
Komentarze

Niedawno na koncie WeChat HiSilicon Recruitment pojawiła się informacja, że firma Huawei rozpoczyna nową falę rekrutacji, która rozpocznie się w przyszłym roku. Oznacza to, że dział procesorów firmy rozkręca się na dobre, a doniesienia o budowie fabryki układów są prawdziwe. W ten oto sposób producent zyska pełną niezależność pod tym względem od technologii pochodzących z USA.

Huawei rozpoczyna rekrutację do HiSilicon

Huawei rozpoczyna rekrutację do HiSilicon

Zgodnie z zapowiedzią, jednostka chińskiego giganta technologicznego zajmująca się projektowaniem układów scalonych będzie rekrutować studentów, którzy ukończyli krajowe uczelnie wyższe w Chinach. Rekrutacja potrwa od 1 stycznia 2022 roku do 31 grudnia. Oferta będzie skierowana zarówno do inżynierów, jak i magistrów, którzy są narodowości chińskiej. Firma szuka osób, które mają zdolności w dziedzinach obejmujących projektowanie i produkcję układów, badania nad nowymi technologiami, oprogramowanie układowe, a także testowanie ich i tworzenie systemów.

Zobacz też: Gorąco, prawda? Aplikacje, które przypominają o piciu wody, nie pozwolą zapomnieć o nawadnianiu organizmu

HiSilicon ogłosił również, że miejsca pracy będą zlokalizowane w wielu miejscach w Chinach. Na liście miast z placówkami giganta mają znaleźć się: Pekin, Szanghaj, Shenzhen, Dongguan, Wuhan, Xi’an, Chengdu, Hangzhou, Nanjing i Suzhou. Jak widać, Huawei działa tu długofalowo i zamierza oprzeć się na lokalnych, nieoszlifowanych talentach, które jednak zostaną z firmą na długie lata, zamiast zatrudniać specjalistów z zewnątrz, którzy mogę dość szybko dostać lepszą ofertę pracy od zachodniej konkurencji.

Źródło: Gizmochina

Motyw