Woda

Gorąco, prawda? Aplikacje, które przypominają o piciu wody, nie pozwolą zapomnieć o nawadnianiu organizmu

Kamil Żółkiewicz Kamil Żółkiewicz Porady

Picie wody jest bardzo ważne i na pewno wie o tym już prawie każdy, ponieważ to dość głośna sprawa. Dzięki temu możesz być pewien znacznie lepszego funkcjonowania organizmu. Wystarczy kilka dni regularnego picia wody, aby zobaczyć różnicę w samopoczuciu. Jednak wszystko pięknie, ale każdy wie, jaka jest rzeczywistość. Jak tego dopilnować podczas natłoku codziennych obowiązków oraz ciągłej bieganiny? Aplikacje, które przypominają o piciu wody, Ci w tym pomogą! Same za Ciebie zadbają o Twoją pamięć i jednocześnie odciążą Twoją głowę od ciągłego pamiętania o piciu wody.  

Przypomnienie wypij wodę – bo czasami można zapomnieć!  

Aplikacja pozwala ustalać sobie cele dnia. Działa to w podobny sposób, co w przypadku aplikacji do nauki słownictwa z języka obcego. Tam również bardzo często użytkownik określa swoje targety – ile dziennie czasu chce przeznaczać na naukę lub ile słówek powinien się nauczyć. Komunikaty o piciu wody otrzymasz także na smartwatchu. Dzięki temu nie musisz bać się tego, że przeoczysz porę picia, kiedy będziesz z dala od telefonu. Dodatkowo możesz monitorować swoje nawyki picia wody – i oczywiście oczekiwać od siebie jak najlepszych rezultatów.  Masz wgląd również w swoją wagę.  

Pobierz Przypomnienie wypij wodę z Google Play!  

Zobacz także: Aplikacje do planowania posiłków pomogą Ci ułożyć samodzielnie odpowiednią dietę

Przypomnienie wypij wodę – BeWet – rozbudowana aplikacja do dbania o nawodnienie organizmu 

To propozycja dobra dla osób, które nie lubią pstrokatych aplikacji. Jest bardzo prosta. Nie znajdziesz tutaj grafik, jak w pozostałych propozycjach. To już jest kwestia gustu. Jeśli jesteś zainteresowany banalnie prostym interfejsem, wtedy wybór BeWet jest jak najbardziej zalecany. Znajdziesz tutaj wszystko to, co w pozostałych propozycjach. Możesz wybierać napoje, które spożywasz na co dzień. Swoją historię zmagań śledzisz na załączonych statystykach. Dodatkowo możesz przyjrzeć się nieco dokładniej swojej wadze, co także możesz monitorować w BeWet.  

Pobierz Przypomnienie wypij wodę – BeWet z Google Play!

Zobacz także: Te aplikacje do redukcji stresu pozwolą żyć szczęśliwiej  

Bilans wodny: przypomnienie o piciu wody – reminder i nie tylko!  

Bardzo ciekawa propozycja, która charakteryzuje się bardzo przejrzystym i prostym interfejsem. Pozwala dodać do Twojego życia zdrowy nawyk picia wody. W aplikacji znajdziesz zestawienie napojów, które będziesz mógł dodać do swojego zestawienia. Aplikacja dostarcza dla użytkownika statystyki dzięki, czemu może mieć na oku swoje osiągnięcia. Ty sam wybierasz, jaką ilość napoju chcesz przyjmować każdego dnia. Przyjemnie dodaje się dopływ wody. Wystarczy jedynie dotknąć grafikę i aplikacja wie, że wypiłeś zalecaną dawkę. Na stronie głównej znajduje się licznik prezentujący, ile jeszcze pozostało do wyrobienia dziennego targetu. Dodawanie kolejnych łyków wody jest oczywiście bajecznie proste i intuicyjne.  

Pobierz Bilans wodny: przypomnienie o piciu wody z Google Play!

Zobacz także: Jakie aplikacje do ćwiczeń fitness warto wybrać, aby były efekty?  

Przypomnienie o wodzie – Przypomnij o piciu wody 

Czym aplikacja różni się od zaprezentowanych do tej pory? Właściwie posiada wszystko to samo. Miara prezentująca Twój dzienny cel w piciu wody oraz jego poziom realizacji. Ponownie pojawia się opcja wybierania objętości, jaką chcesz codziennie przyjmować. W tym celu przygotowana została grafika, która pozwala lepiej zrozumieć, ile to mniej więcej jest.  Do dyspozycji pozostają także statystyki. Z nich dowiesz się, kiedy było lepiej lub gorzej. Noc jest czasem odpoczynku, a co za tym idzie nie, powinieneś wtedy być nękany powiadomieniami. Dlatego możesz je wyciszyć bezpośrednio w aplikacji na czas snu.  

Pobierz Przypomnienie o wodzie – Przypomnij o piciu wody z Google Play! 

Aplikacje, które przypominają o piciu wody pozwalają wyrobić w sobie pozytywne nawyki. Dzięki temu zadbasz o swój organizm. Bardzo często, kiedy pada hasło “zdrowe jedzenie” lub “zdrowy styl życia”, od razu wiele osób myśli sobie o wielu wyrzeczeniach oraz o czasie, jaki trzeba poświęcić na całą organizację swojego dnia. To jedynie mit. Z aplikacjami można zrobić to bez większych problemów. Koniecznie sprawdź sam!  

Źródło obrazka wyróżniającego: Obraz congerdesign z Pixabay

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy