HTC zaprzestaje produkcji smartfonów z klawiaturą QWERTY

Newsy

htc-desire-z-koniec

Jak donosi amerykański serwis pocket-lint.com, firma HTC nie ma w planach produkcji smartfonów z klawiaturą QWERTY. Najprawdopodobniej oznacza to, że w przyszłości producent nie będzie kontynuował modeli typu ChaCha, czy Desire Z.

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Podczas spotkania w Seattle przedstawiciele zespołu projektowego HTC przyznali, że firma nie zamierza kontynuować produkcji smartfonów z wbudowaną fizyczną klawiaturą QWERTY. Uzasadniają to większym naciskiem na modele wyposażone tylko w dotykowy ekran.

Tajwańska korporacja jest pionierem systemu Android – wystarczy wspomnieć HTC Dream (u nas znany jako G1). Jednym z ostatnich smartfonów producenta z fizyczną klawiaturą jest model ChaCha, który nie odniósł zbyt wielkiego sukcesu. Być może stanowi to jeden z powodów, dla których firma zrezygnowała z dalszej produkcji telefonów z QWERTY. Czy uważacie to posunięcie za dobry krok, czy też może jest to strzał w stopę?

źródła: gsmarena.com. pocket-lint.com


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x