htc-desire-z-koniec

Jak donosi amerykański serwis pocket-lint.com, firma HTC nie ma w planach produkcji smartfonów z klawiaturą QWERTY. Najprawdopodobniej oznacza to, że w przyszłości producent nie będzie kontynuował modeli typu ChaCha, czy Desire Z.

Podczas spotkania w Seattle przedstawiciele zespołu projektowego HTC przyznali, że firma nie zamierza kontynuować produkcji smartfonów z wbudowaną fizyczną klawiaturą QWERTY. Uzasadniają to większym naciskiem na modele wyposażone tylko w dotykowy ekran.

Tajwańska korporacja jest pionierem systemu Android – wystarczy wspomnieć HTC Dream (u nas znany jako G1). Jednym z ostatnich smartfonów producenta z fizyczną klawiaturą jest model ChaCha, który nie odniósł zbyt wielkiego sukcesu. Być może stanowi to jeden z powodów, dla których firma zrezygnowała z dalszej produkcji telefonów z QWERTY. Czy uważacie to posunięcie za dobry krok, czy też może jest to strzał w stopę?

źródła: gsmarena.com. pocket-lint.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Krzysztof Podlaszewski

Moje zainteresowania skupiają się głównie wokół gier wideo, komputerów i ogólnie nowych technologii. Interesuję się również fotografią. Moją pasją i ulubionym sportem jest snowboarding.