google-play-apple-store-badges-psd

Windows Phone, Android, iOS. To trzy główne systemy mobilne na rynku, pomiędzy którymi toczy się walka o jak najlepsze podejście do użytkowników i jak najbogatszą ofertę usług oraz możliwości. To też między nimi producenci smartfonów starają się wybrać najlepszą opcję dla swoich klientów. Każda z tych platform ma również swoje sklepy. Czy ich popularność idzie w parze z zarobkami?

 

Lumie mają WP, Android zaś znajduje się w większości słuchawek na rynku, a produkty od Apple działają na iOS. To tak w uproszczeniu. Dziś skupimy się jednak tylko na porównaniu dwóch głównych konkurentów – Sklep Play oraz Apple App Store. Który z nich jest popularniejszy, który najbardziej dochodowy i dlaczego niektórzy decydują się pisać wyłącznie na sprzęty sygnowane logiem nadgryzionego jabłka? Wbrew pozorom nie o sam prestiż tutaj chodzi…

 

Wg badania przeprowadzonego przez App Annie widzimy wyraźnie, że w ciągu ostatnich trzech miesięcy na urządzenia oparte na Androidzie pobrano aż 85% aplikacji więcej niż w przypadku urządzeń z iOS. Biorąc jednak pod uwagę dochód, Apple App Store zmiażdżył Sklep Play.

 

Google-Play-Store-led-in-downloads-App-Store-in-revenue-for-the-second-quarter

 

Warto jednak zaznaczyć, że ilość smartfonów na rynku wyposażonych w Androida jest znacznie większą niż ilość sprzętu marki Apple. Wszak nawet najmniejsze i mało znane firmy wkładają Androida do swoich produktów. To łatwo tłumaczy prowadzenie w liczbie pobranych aplikacji.

 

Często zadajemy sobie pytanie, dlaczego użytkownicy iPhone’ów mają dany program czy grę znacznie szybciej? Odpowiedź jest prosta i widoczna na wykresie – tam się więcej sprzedaje. Piractwo na Androida jest niestety bardzo wysokie, dlatego wielu deweloperów bądź początkujących programistów woli zacząć swoją przygodę w Apple App Store.

 

Z drugiej strony być może to kwestia ceny samych urządzeń? iPhone’y stoją znacznie wyżej, jeśli chodzi o kwoty jakie przyjdzie nam za nie zapłacić niż smartfony Samsunga bądź LG. Wychodząc z założenia, że jeśli kogoś stać na Apple to stać go również na płatne aplikacje ze sklepu. Albo po prostu na iOS jest deficyt bezpłatnych zamienników? Jak często Wy sami decydujecie się na płatne aplikacje?

 

źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.