iOS to system domyślnie zainstalowany na wszystkich smartfonach Apple. Aktualnie jego najnowszą oficjalną i zarazem pełną wersję jest iOS 14, jednak wczoraj gigant z Cupertino zaprezentował światu iOS 15. Na konferencji firma wspomniała o bardzo istotnym szczególe, który wielu najpewniej umknął. Otóż iOS 14 będzie otrzymywać aktualizacje bezpieczeństwa nawet po premierze iOS 15, co jest wprost fenomenalną informacją.

iOS 14 z aktualizacjami bezpieczeństwa po premierze iOS 15

iOS 14 aktualizacje bezpieczeństwa

iOS 14 to w gruncie rzeczy bardzo udany system, więc nic dziwnego, że korzysta z niego już 9 na 10 użytkowników iPhone’ów. Mając to na uwadze, niektórzy mogą chcieć zostać z tym wydaniem nawet po premierze iOS 15. Tym razem nie można powiedzieć, że będzie to zły pomysł, bo Apple zobowiązało się wydawać aktualizacje bezpieczeństwa dla iOS 14 nawet po premierze iOS 15. Dotychczas w obozie Apple działało to tak, że nowe aktualizacje bezpieczeństwa były wydawane tylko dla nowych wersji systemu iOS, co oznacza, że pozostawanie przy starszych wydaniach nie było zbyt rozsądnym posunięciem.

Zobacz także: iOS 15, macOS Monterey, watchOS 8 – oto obsługiwane urządzenia Apple

Oczywiście Apple nigdy nie zmuszało nikogo do aktualizacji, ale posiadanie aktualnego oprogramowania leżało w naszym interesie. W iOS 15 pojawi się kilka nowości, które niekoniecznie spodobają się wszystkim miłośnikom iOS 14, więc sporo osób z pewnością zostanie z „poczciwą czternastką” jeszcze przez jakiś czas. Dobrze, że firma z logiem nadgryzionego jabłka w końcu da ludziom wybór. W obozie Androida poprawki zabezpieczeń dla starszych wersji systemu są wydawane… w zasadzie od zawsze. Najwyższa pora, Apple, najwyższa pora.

Źródło: PhoneArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.