Apple to bardzo popularna firma, która ma w swoim portfolio kilka typów produktów. Nie da się jednak ukryć, że największym wzięciem cieszą się smartfony z rodziny iPhone, które działają pod kontrolą systemu iOS. Aktualnie najnowszą pełną wersją iOS jest ta oznaczona numerem 14. Dziś dowiedzieliśmy się, że już 9 na 10 użytkowników iPhone’ów z niej korzysta. To naprawdę kapitalny wynik, który ciężko sobie wyobrazić w środowisku Androida.

Adaptacja iOS 14 robi wrażenie – system coraz popularniejszy

iOS 14 adaptacja

Każdego roku do użytkowników trafia nowa wersja iOS. Aktualizacja do iOS 14 została udostępniona w połowie września ubiegłego roku, a więc prawie 8 miesięcy temu. W lutym Apple poinformowało, że z tej wersji systemu korzysta już aż 86% użytkowników kompatybilnych iPhone’ów. Teraz firma analityczna Mixpanel przygotowała raport, z którego wynika, że na dzień dzisiejszy iOS 14 jest już zainstalowany na 90,45% iPhone’ów zdolnych do jego obsłużenia.

Zobacz także: Co za gafa – nieistniejący MacBook Pro w reklamie Intela

Co prawda Apple nie potwierdziło tych doniesień, ale gdy weźmie się pod uwagę oficjalne dane sprzed dwóch miesięcy, to jak najbardziej mają one sens. Porównując ten wynik do systemu Google, według danych z marca Androida 11 można spotkać na aż 25% smartfonów Amerykanów. Mimo że w porównaniu do iOS 14 liczba ta może wydawać się niewielka, a wręcz kiepska, to należy pamiętać, że Android jest obecny na smartfonach wielu różnych producentów i po prostu nie da się udostępnić aktualizacji dla wszystkich w jednej chwili, tak jak robi to Apple w przypadku iPhone’ów.

Źródło: GSMArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.