galaxy-tab-2-10-1Oficjalna premiera drugiej generacji serii Samsung Galaxy Tab w Europie wstępnie zaplanowana była na marzec. Jak wiadomo jednak, do dziś tablety nie ujrzały światła dziennego. Pewne jest, że urządzenia trafią do sprzedaży z dużym poślizgiem – aktualnie planowana data to koniec kwietnia.

Winą za opóźnienie obarczany jest Android 4.0, a konkretnie prace nad dostosowaniem go do nowych tabletów Samsunga. Jak ujawnia jeden z rzeczników firmy, pracownicy potrzebują jeszcze trochę czasu na przygotowanie najnowszej wersji systemu dla swoich urządzeń. Co za tym idzie, wyposażone one będą w Ice Cream Sandwich już w dniu premiery.

Serię Samsung Galaxy Tab reprezentować będą dwa urządzenia: mniejsze, wyposażone w 7-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1024×600, oraz większe, z ekranem o przekątnej 10.1 cala i rozdzielczości 1280×800. Specyfikacja techniczna obu tabletów jest do siebie zbliżona. Wspólnymi cechami są: dwurdzeniowy procesor o taktowaniu 1 GHZ, 1 GB pamięci RAM, 16/32 GB pamięci wewnętrznej, oraz tylny aparat o rozdzielczości 3 megapiksele. W mniejszym modelu bateria będzie miała pojemność 4000 mAH, natomiast w jego większym bracie wzrośnie ona do 7000 mAH.

Oba tablety dostępne będą w tańszej wersji WiFi, oraz droższej 3G, obsługującej standard HSPA+. Oficjalne ceny urządzeń niestety nadal pozostają nieznane, choć spekulacje sugerują ok. 350 dolarów za Galaxy Tab 7” i 450 dolarów za wersję z ekranem 10.1”. Zapowiedziana data premiery w Wielkiej Brytanii to koniec kwietnia – niedługo później tablety pojawią się również w innych krajach Europejskich.

źródła: androidandme.com, engadget.com, computerworld.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Krzysztof Podlaszewski

Moje zainteresowania skupiają się głównie wokół gier wideo, komputerów i ogólnie nowych technologii. Interesuję się również fotografią. Moją pasją i ulubionym sportem jest snowboarding.