OPPO Watch pozytywnie zaskoczył odbiorców. Miłym aspektem było pojawienie się Wear OS względem chińskiej odmiany, którą poznaliśmy wcześniej. Między innymi dlatego dzisiaj jest to jeden z ciekawszych, inteligentnych zegarków, które znajdziemy na rynku. Tym sposobem wiele osób już czeka na jego następcę. OPPO Watch 2 powoli pojawia się w plotkach, więc zaczynamy poznawać jego specyfikację techniczną, która prawdopodobnie będzie bezkompromisowa. W sumie firma może myśleć aż o 7 odmianach, ale zacznijmy od wnętrzności.

OPPO szykuje Watch 2 z topową specyfikacją

OPPO Watch 2 ma być jednym z pierwszych smartwatchy, który wykorzysta układ Snapdragon Wear 4100 od Qualcomma (oryginał – Snapdragon Wear 3100). Jednym z pierwszych, a równie dobrze może być drugim, gdyż dotychczas tylko jeden zegarek wykorzystuje najmocniejszą jednostkę Amerykanów – TicWatch Pro 3 od Mobvoi. Właśnie w tym upatruje się dobrych wrażeń z użytkowania OPPO Watch 2, a także z wbudowanej pamięci o pojemności 16 GB (oryginał – 8 GB). Niemniej spójrzmy, co jeszcze pojawia się w plotkach. Przede wszystkim mają pojawić się dwa rozmiary – 42 i 46 mm. Ten pierwszy ma być oferowany w następujących wersjach kolorystycznych:

  • Mine Shaft
  • Gold Sand
  • Water Leaf
  • Matisse

Z kolei większy OPPO Watch 2 ma mieć ograniczoną paletę kolorystyczną do:

  • Dusty Gray
  • Mine Shaft
  • Steel Blue

Naturalnie wciąż dużą niewiadomą może być oprogramowanie. Według autora powyższych informacji OPPO Watch 2 w Chinach wykorzysta system bazujący na Androidzie 8.1 Oreo. Niemniej globalna wersja nie powinna zaskoczyć i pojawi się Wear OS.

Zobacz też: Wiadomości Google z funkcją, którą konkurencja ma od wieków.

Wygląd OPPO Watch 2 nie powinien wprowadzać rewolucji. Jeśli wierzyć ujawnionym zdjęciom, to wciąż będzie to kwadratowy smartwatch. Niemniej w tej materii jeszcze może się sporo zmienić, bo w plotkach pojawia się także OPPO Watch Free.

Źródło: XDA Developers

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.