Wiadomości Google przypomną, że nie odpisaliśmy

Wiadomości Google z funkcją, którą konkurencja ma od wieków

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Wiadomości Google niedługo mogą doczekać się funkcji, która w WhatsApp czy Telegramie dostępna jest od dawna. Mowa o przypinaniu wiadomości na górze okna. Takie informacje pojawiły się w kodzie nowej wersji aplikacji od Google, więc nowość powinna zacząć się pojawiać niedługo u użytkowników. To jednak nie wszystko, co chce wprowadzić Google w swojej aplikacji.

Wiadomości Google – przypinanie wiadomości

Wiadomości Google przypinanie

Google coraz mocniej rozwija swoją aplikację do wiadomości. Teraz można oczekiwać nowej funkcji, która dla części użytkowników może być naprawdę przydatna. Szczególnie wtedy, kiedy prowadzi się rozmowy przez RCS. Mowa o popularnym dodatku w postaci przypinania konkretnych czatów „pinezką”. Wybrane wiadomości będą pojawiały się w aplikacji na samej górze, niezależnie od tego, czy ktoś inny do nas napisze. W ten sposób zawsze ma się pod ręką wiadomości, na których może nam zależeć najbardziej.

Wiadomości Google teoretycznie pozwolą na przypięcie trzech takich konwersacji. Dlaczego teoretycznie? Funkcja jeszcze nie jest szeroko dostępna i w kodzie widać, że ta wartość może być zmieniana. Nie wiadomo czy Google zostawi tylko te trzy konwersacje, czy da użytkownikom więcej możliwości. Wprawdzie dobrze byłoby, gdyby takich przypiętych konwersacji nie było zbyt dużo, bo wtedy trudno będzie to w aplikacji ogarnąć. Niemniej cieszy to, że Google w końcu wprowadzi u siebie taką funkcję.

Zobacz też: Jak sprawuje się Microsoft Surface 4? Przeczytajcie naszą recenzję.

Niewykluczone, że pojawi się także jeszcze możliwość „gwiazdkowania” poszczególnych wątków. Konkretna rozmowa będzie oznaczana gwiazdką, jak można zrobić to np. w Gmailu. To pozwoli na łatwiejsze i szybsze wyszukiwanie czatów, które nas interesują. Na taką nowość także przyjdzie nam jeszcze chwilę poczekać, ale chyba warto. Wprawdzie Wiadomości Google raczej nie będą służyły użytkownikom tak, jak robi to WhatsApp czy Telegram, ale za to korzysta z nich naprawdę dużo osób. Co sądzicie o takiej nowości?

Źródło: XDA-Developers

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy