Android Auto

TomTom Go dla Android Auto już dostępny – alternatywa dla Google Maps

2 minuty czytania
Komentarze

Nawigacja TomTom GG dostępna jest już na Android Auto. To już kolejna z aplikacji, z której mogą korzystać użytkownicy systemu Google w swoich samochodach. Google jakiś czas temu zdecydowało się na to, by w końcu udostępnić zewnętrznym developerom możliwość dodawania swoich produktów. Czy TomTom GO ma szanse z Google Maps?

TomTom GO dla Android Auto

TomTom Go Android Auto

Jakiś czas temu Sygic otworzył się na Android Auto, a raczej Google pozwoliło na to, by Sygic mógł to zrobić. Wiadomo, że aplikacji w systemie Google będzie pojawiało się coraz więcej, a wśród nich m.in. Yanosik. Zanim to jednak nastąpi, będzie można korzystać z m.in. nawigacji TomTom GO. Aplikacja dostępna jest w Google Play Store, ale także w App Store oraz Huawei AppGallery. Można więc powiedzieć, że firma ma już pokrycie we wszystkich systemach. Otwarcie na Android Auto z pewnością było dobrą decyzją, która może przynieść firmie większą bazę użytkowników.

Jeżeli kierowca będzie miał dostęp do Internetu, to korzystając z nawigacji TomTom GO, będzie miało się podgląd natężenia ruchu, a do tego dochodzą ostrzeżenia o fotoradarach. Dodatkowo nawigacja pokazuje, który pas warto zająć podczas jazdy. Nawigacja może też działać offline, ale wtedy nie ma co liczyć na informacje o korkach i ratunek poprzez wyznaczenie odpowiednio wcześniej alternatywnej trasy podróży. TomTom GO może być ciekawą alternatywą dla Map Google, ale niestety po okresie próbnym, za nawigację trzeba będzie zapłacić. Najtańszy, miesięczny plan kosztuje 8,99 złotych. Za pół roku zapłacimy 39,99 złotych, a decydując się od razu na rok, zapłacimy 57,99 złotych.

Zobacz też: realme Watch 2 Pro oficjalnie zaprezentowany.

Android Auto dalej oficjalnie nie pojawiło się w Polsce, choć Google zapowiadało to już kilka miesięcy temu. Jednak osoby posiadające smartfon z Android 10 na pokładzie i tak mają już dostęp do aplikacji. Jej oficjalny debiut w Polsce powinien odbyć się jednak niedługo. Wcześniej TomTom udostępnił dla Android Auto aplikację TomTom AmiGO.

Źródło: TomTom

Motyw