Departament Skarbu Stanów Zjednoczonych kładzie nacisk na kryptowaluty. Proponuje on nowe zasady, które oznaczają, że transfery Bitcoinów, Ethereum i innych wirtualnych walut o wartości od 10 tysięcy USD będą musiały być zgłaszane do IRS. Dodatkowe regulacje pojawiają się po tym, jak Departament Skarbu podkreślił potencjalne wykorzystanie kryptowalut w nielegalnej działalności, takiej jak uchylanie się od płacenia podatków, które, jak przewiduje, może wzrosnąć w nadchodzących latach.

Stany Zjednoczone chcą regulować kryptowaluty

Chiny spowodowały załamanie kryptowalut

Tym samym Stany Zjednoczone dołączają do Chin w szkodzeniu kryptowalutom. Jednak o ile Państwo Środka chce ich po prostu zakazać, tak USA zamierza kontrolować ten rynek, a przynajmniej ograniczyć ich potencjał jeśli chodzi o działania niezgodne z prawem.

Kryptowaluty stanowią obecnie poważny problem. Znacznie ułatwiają one szeroko pojętą nielegalną działalność, w tym uchylanie się od płacenia podatków. Koncentrujemy się nad tym, jak przepisy dotyczące opodatkowania muszą ewoluować, aby się do tego dostosować. Pomimo tego, że obecnie stanowią one stosunkowo niewielką część dochodów przedsiębiorstw, transakcje kryptowalutowe prawdopodobnie zyskają na znaczeniu w następnej dekadzie, zwłaszcza w obecności szerokiego systemu raportowania rachunków finansowych.

— Stwierdza przedstawiciel Departamentu Skarbu Stanów Zjednoczonych

Zobacz też: Naukowcy odkryli materiały niespotykane na Ziemi – są one efektem eksplozji bomby atomowej

Jednym z obszarów niepokoju jest to, że niektórzy mogą używać kryptowalut, aby uniknąć zgłaszania tradycyjnych zasobów gotówki i innych inwestycji. Według ustaleń ekspertów takie podejście z czasem będzie tylko przybierało na sile. To jednak przekreśla główne cechy, jakimi mają charakteryzować się kryptowaluty: niezależność od państwa, oraz pełną anonimowość.

Źródło: SlashGear

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.