Telefon Google powie nam kto dzwoni

Nie musisz patrzeć na ekran – Telefon Google powie Ci, kto dzwoni

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Nie wszystkie telefony warto odbierać, zwłaszcza kiedy jesteśmy zajęci. O ile smartfon leży przed nami na blacie, to dość łatwo możemy określić, kto do nas dzwoni, po prostu zerkając na niego. Jednak kiedy idziemy ulicą lub prowadzimy samochód, to rozeznanie się w tym nie jest aż tak proste. Oczywiście można ustawić dla części numerów inny dzwonek, to jednak nie rozwiązuje problemu kiedy mamy kilkadziesiąt lub kilkaset kontaktów. Na szczęście Telefon Google zacznie nam teraz mówić, kto wykonuje połączenie, a jeśli nie mamy go na liście, to podyktuje nam numer.

Telefon Google powie nam kto dzwoni

Telefon Google powie nam kto dzwoni

Funkcja ta jest w fazie rozwoju od kilku ładnych miesięcy. To oznacza, że jest małe grono szczęśliwców, którzy już od jakiegoś czasu mogli z niej korzystać. Jednak w końcu jest ona bliska zawitania do wszystkich użytkowników aplikacji. Jej działanie jest banalnie proste: funkcja będzie głosowo ogłaszać nazwę lub numer telefonu osoby dzwoniącej w przypadku połączeń przychodzących. Pomoże to użytkownikom szybko rozróżnić, czy chcą odebrać połączenie przychodzące, czy nie, bez patrzenia na telefon. Opcja ta działa w dwóch scenariuszach: w przypadku wszystkich połączeń, lub kiedy do telefonu podłączony jest zestaw słuchawkowy. Oczywiście można także ją całkowicie wyłączyć.

Zobacz też: LeEco powraca! Niegdyś firma pełna niespodzianek zacznie od nowa

Warto pamiętać, że opcja ta wykorzystuje mechanizm zamiany tekstu na mowę. To oznacza, że mogą pojawić się opóźnienia w jej wprowadzeniu w przypadku innych języków, niż angielski. Sama zmiana języka na niewiele się zda, ponieważ nawet jeśli to zadziała, to nazwy kontaktów czytane po angielsku nie będą miały większego sensu w Polsce. Miejmy jednak nadzieję, że opcja ta dość szybko trafi do wszystkich.

Źródło: XDA-developers

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy