ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
nagrywanie rozmów

Telefon Google z automatycznym nagrywaniem rozmów spoza listy kontaktów

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Odkryto ciekawą funkcję, która może pojawić się w aplikacji Telefon Google. Chodzi o automatyczne nagrywanie rozmów od osób, których nie mamy wpisanych na listę kontaktów. Zapis o tym znaleziono w kodzie aplikacji, więc nie jest to funkcja, która jest już dostępna. Co więcej, zapewne w wielu krajach dalej taka pozostanie.

Telefon Google z automatycznym nagrywaniem rozmów

Telefon Google automatyczne nagrywanie rozmów

Nagrywanie rozmów w telefonie to jedna z tych funkcji, której wielu może brakować. Tutaj jednak dużo zależy nie od samego urządzenia czy aplikacji, ale przepisów panujących w danym kraju. Najważniejszą kwestią jest tutaj świadomość tego, że rozmowa jest nagrywana. Innymi słowy, obie strony powinny dostać informację o tym, że będą nagrywane. Samo nagrywanie bez czyjejś wiedzy nie powinno mieć w ogóle miejsca i stąd też na wszelkiej maści infoliniach pojawiają się komunikaty o tym. W przypadku rozmów prywatnych sytuacja wygląda podobnie, a nagranie rozmowy bez czyjejś wiedzy, nie zostanie raczej rozpatrzone przez sąd.

Wygląda na to, że w najbliższej przyszłość Telefon Google będzie miał bardzo ciekawą funkcję, która powiązana jest z komunikatem o nagrywaniu rozmowy i samym tym faktem. Otóż dzwoniące do nas osoby, których nie mamy zapisanych na liście, będą automatycznie nagrywane. Zapisy z tych rozmów mają być przechowywane tylko na naszym urządzeniu. Osoba, która będzie do nas dzwonić, usłyszy odpowiedni komunikat, że rozmowa może być nagrywana. Funkcję w Telefonie Google będzie można oczywiście dezaktywować, jeżeli ktoś sobie tego zażyczy.

Zobacz też: WhatsApp ma dla użytkowników ultimatum, które im się nie spodoba.

Kiedy funkcja się pojawi, użytkownik zostanie o tym poinformowany i wtedy będzie mógł zadecydować, czy chce z niej korzystać. Google nie powiedziało, kiedy można spodziewać się wprowadzenia automatycznego nagrywania rozmów przychodzących od nieznanych kontaktów. Czy sama funkcja pojawi się w Polsce? Raczej nie możemy na to liczyć, a szkoda, bo to może być naprawdę użyteczne narzędzie.

Źródło: XDA-Developers

Sprawdź najnowsze wpisy