Facebook jest często przedmiotem kontroli ze strony organizacji ochrony prywatności, własnych użytkowników, agencji rządowych i ustawodawców. Teraz jednak gigant mediów społecznościowych jest w obliczu presji ze strony aż 44 stanowych prokuratorów generalnych z USA. Ci mają nadzieję przekonać Facebooka do zrezygnowania ze stworzenia Instagrama dla dzieci.

Sprzeciw wobec Instagrama dla dzieci

Sprzeciw wobec Instagrama dla dzieci

Według prokuratorów stworzenie wersji Instagrama dla dzieci poniżej 13 roku życia byłoby niezwykle niebezpieczne i to z wielu powodów. 

Bez wątpienia jest to niebezpieczny pomysł, który zagraża bezpieczeństwu naszych dzieci i stawia je bezpośrednio w szkodliwej sytuacji. Nie tylko media społecznościowe są wpływowym narzędziem, które może być narzędziem manipulacji dla dzieci, które nie są w odpowiednim wieku, ale ten plan może umieścić je bezpośrednio w zasięgu pedofilów. 

Zobacz też:

Poza odwołaniem się do przestępców seksualnych prokuratorzy podali także inne argumenty przeciwko. Według nich badania wskazują, że media społecznościowe mogą być szkodliwe dla fizycznego, emocjonalnego i psychicznego dobrostanu małych dzieci. Dodaje, że dzieci nie są w stanie zrozumieć i prawidłowo poruszać się po spotkaniach online, odnosić się do reklam i nawiązywać relacji z obcymi. Warto podkreślić, że są to jedynie próby wyperswadowania Facebookowi tego pomysłu. Prokuratorzy nie są zwyczajnie w stanie zablokować powstania takiego wariantu aplikacji. Z drugiej strony można się domyślić, że ich stanowisko w razie jakichkolwiek spraw związanych z tą usługą byłoby raczej niezbyt przychylne Facebookowi.

Źródło: TechSpot

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.