qualcomm snapdragon 820 samsung exynos

 

Snapdragon 810 ewidentnie nie ma dobrej opinii. Przegrzewanie się powodujące obniżenie wydajności z pewnością nie przyciąga wielu klientów skoro nawet operatorzy w Japonii swoimi ostrzeżeniami zniechęcają do kupna urządzeń z tą topową jednostką Qualcomma. Niemniej jednak to jeszcze nie koniec tej firmy i stosunkowo niedługo ujrzymy jej następcę.

 

O Snapdragonie 820 już kilka razy mogliście przeczytać. Ma to być 10-rdzeniowa jednostka, która już teraz może zaskoczyć. Przede wszystkim, według ujawnionych koreańskich raportów, zostanie ona wykonana w 14 nm procesie technologicznym. Oczywiście nie może zabraknąć 64-bitowej architektury, ale co najciekawsze to to, że produkcją tych rdzeni ma zająć się nie kto inny jak Samsung. Dotychczas wykonywała je firma TSMC z Tajwanu. Dodatkowo zostaną wykorzystane tranzystory FinFET, a same zegary rdzeni (Kyro) mają mieć taktowanie ustawione na częstotliwość 3 GHz. Są to wartości, które dotychczas były zarezerwowane głównie dla komputerów stacjonarnych, czyli tam gdzie można myśleć o zaawansowanym chłodzeniu. Z pewnością będzie to, po akcji ze Snapdragonem 810, głównym pytaniem stawianym przed 820’tką będzie to czy się nie przegrzewa.

 

Pierwsi w kolejce do testów nowej jednostki Qualcomma mają mieć następujące firmy: HTC, Sony oraz Xiaomi. Tu z kolei widać, że Chińczycy mają już coraz większe znaczenie w globalnym rynku. Myślicie, że amerykańskiemu producentowi uda się zrehabilitować?

 

 

źródło: androidcentral

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.