samsung galaxy alpha

 

Android 5.0 Lollipop to zdecydowanie system z wieloma problemami. Głównym, jak i najważniejszym są wycieki pamięci tymczasowej, co z kolei przykłada się do podwyższonego zużycia energii i tym samym użytkownicy narzekają na krótki czas pracy na jednym ładowaniu.

 

W takim razie Google musiało działać i stosunkowo szybko poznaliśmy następcę Androida 5.0 Lollipop, w którym zmieniono numerację. Po pół roku od jej wydania, system ten coraz częściej pojawia się w aktualizacjach i taką też oficjalnie wydał Samsung, tym razem na swój najważniejszy metalowy model, który pokazał firmie, że konsumenci nie chcą już tworzyw sztucznych, a więc po prostu Galaxy Alpha. Francuski oddział koreańskiego producenta potwierdził, że właśnie ruszył proces aktualizacji tego smartfonu do Androida 5.1.1 Lollipop i w zależności od regionów może pojawić się on z małym opóźnieniem. Oczywiście nowy system dostępny jest/będzie poprzez OTA.

 

Tym samym użytkownicy Galaxy Alpha mogą już ładować swoje smartfony do 50% i czekać na odpowiedni komunikat. Nam podoba się to, że Samsung wyjątkowo dobrze w stosunku do konkurencji radzi sobie z aktualizacjami. Oczywiście nie liczymy w tym zestawieniu Motoroli – to klasa sama dla siebie. W takim razie jaki jeszcze model powinni zaktualizować Koreańczycy?

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.