Fortnite to jedna z najgłośniejszych produkcji ostatnich lat. Mimo że gra nie jest już najświeższa, to wciąż grają w nią miliony osób, czemu zresztą trudno się dziwić, bo Epic Games stale zapewnia przypływ nowej zawartości. Choć mogłoby się wydawać, że najbardziej dochodowymi platformami dla Fortnite będą smartfony i tablety, to w istocie jest zupełnie inaczej – to konsole są na pierwszym miejscu. Wyniki ze smartfonów mogą po prawdzie trochę szokować.

Najbardziej dochodowe platformy dla Fortnite to nie smartfony ani tablety

Fortnite najbardziej dochodowe platformy
Fortnite

Jakiś czas temu dowiedzieliśmy się, że w ciągu dwóch lat Fortnite na iOS zarobił ponad 700 milionów dolarów. Mimo że platforma Apple przyniosła Epic Games niemałe pieniądze, to nie znajduje się ona nawet w czołówce tych najbardziej dochodowych. Z dokumentów sądowych wynika, że w okresie od marca 2018 do czerwca 2020 roku, za 46,8% całkowitych przychodów Fortnite odpowiadało… PlayStation 4. Na drugim miejscu uplasował się Xbox One z wynikiem na poziomie 27,5%. iOS znalazł się dopiero na piątej pozycji – odpowiadał za jedyne 7%.

Zobacz także: PS Plus na maj 2021 – darmowe produkcje na konsole PS5 i PS4 dla abonentów

Pozostałe 18,7% musiało zostać podzielone na Androida, Switcha i komputery PC. Niestety nie wiemy dokładnie, ile dokładnie wygenerowała każda z tych platform. Nie da się ukryć, że takie wyniki mogą być dla wielu zaskakujące, bo nie jest tajemnicą, że gracze mobilni lubią wydawać pieniądze znacznie częściej niż konsolowi czy pecetowi. Z drugiej jednak strony nie wiadomo, jak wygląda rozkład graczy na poszczególnych platformach – niewykluczone, że na iPhone’ach czy smartfonach z Androidem bawi się znacznie mniej osób niż na konsolach.

Źródło: The Verge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.