Mapy Google ceny paliw stacja

Mapy Google z cenami paliw na stacjach – nowość, która się rozkręci

2 minuty czytania
Komentarze

Mapy Google doczekały się ciekawej nowości. W nawigacji pojawiły się ceny paliw na niektórych stacjach, a to oznacza lepsze rozeznanie dla kierowców. Ci, którzy nie śledzą tego, jak zmieniają się ceny paliw na poszczególnych stacjach w Polsce, będą mieli teraz trochę łatwiej. Mniej więcej, bo nowa funkcja nie jest jeszcze dostępna dla wszystkich.

Mapy Google i ceny paliw na stacjach

Mapy Google ceny paliw
Fot. Wirtualne Media

Niektórzy użytkownicy w Polsce mają już dostęp do ciekawej nowości w nawigacji Google. Otóż można w niej podejrzeć ceny paliw na stacjach. Można powiedzieć, że to niewielka zmiana, ale może być bardzo pożyteczna. Nie jest to jednak funkcja, która pokazuje wszystko, co tylko można by chcieć. W niektórych przypadkach dostaje się tylko podgląd ceny na PB95 oraz PB98. Również nie wszystkie ze stacji są dostępne w nawigacji. To uzależnione jest od tego, czy takie dane są udostępniane. Jak podają WirtualneMedia, około połowa stacji w Warszawie jest już dostępna w Mapach Google i można tam podejrzeć ceny paliwa.

Dostęp do cen paliw dostępny jest w momencie, kiedy kliknie się wybraną przez nas stację lub poda jej dokładny adres. Oprócz tego zobaczymy także godziny otwarcia punktu lub to, jak wygląda natężenie ruchu. Funkcja z dostępem do ceny paliw zapewne będzie jeszcze rozwijana i kiedyś każda ze stacji na naszej drodze doczeka się stosownych informacji w Mapach Google. Jeżeli Wam jeszcze nie pojawiła się taka funkcja, to niestety, ale trzeba poczekać na aktualizację od Google.

Zobacz też: UOKiK przyjrzał się Biedronce i ukarał sklep wysoką karą.

Google coraz mocniej rozwija swoją nawigację i to widać. Ostatnio pisaliśmy dla Was o tym, że Mapy Google będą pokazywały ekologiczne miejsca, a użytkownicy mogą już korzystać z Trybu Ciemnego w aplikacji. Ten wprawdzie potrafi czasem płatać figle, ale przynajmniej Google zaczęło coś robić w tym kierunku. Zobaczymy, co jeszcze gigant z Mountain View zdecyduje się umieść w swojej aplikacji. Jest coś, na co czekacie?

Źródło: Google / Wirtualne Media

Motyw